امروز :   جمعه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۴   |  
مسیر فعلی شما :   خانه مقالات کارشناسی ارشد گرایش های رشته شیمی

آمار سایت

اعضا : 288
محتوا : 917
پیوندها : 127
بازدیدهای محتوا : 2035084

انجمن شیمی

گروه شیمی

کپی از نظر سنجی

آیا شما مایلید در سایت مقاله بگذارید ؟
 

آخرین اخبار سایت


کارشناسی ارشد گرایش های رشته شیمی
۰۲ اسفند ۱۳۸۸ انجمن شیمی

معرفی رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد

تاریخ پیدایش دانش شیمی را شاید بتوان با پیدایش انسان بر کره زمین همزمان دانست.تاریخ، پر از افسانه‌های کیمیاگری و کیمیاگران و رؤیاهای انسان در رسیدن به غیرممکن‌ها بوده است. تردیدی نیست که دنیای امروز تا حد قابل ملاحظه‌ای بر اثر فعالیت‌های شیمیدان‌ها شکل گرفته است. بدون توسعه شیمی و صنایع شیمیایی در هر کشوری، صنایع آن کشور چهره‌ای ناقص خواهد داشت.شیمی، دانش مولکول‌ها، اتم‌ها و پیوندهاست. دانشی که می‌تواند خواص ماده، چگونگی تغییرات و شیوه تولید آن‌ها را بررسی کند. این دانش، زیربنای بسیاری از علوم دیگر زیستی و صنعتی است.یک شیمیدان با موادی سروکار دارد که هریک دارای خواص گوناگونی است. آشنایی با این مواد و خواص آنها در یک مجموعه دانشگاهی به عنوان رشته شیمی جای می‌گیرد.

 * گرایش‌ها و ابعاد مختلف این رشته در کارشناسی ارشد

رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش‌های شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی فیزیک، شیمی کاربردی، نانو شیمی و فیتو شیمی است.

آشنایی با گرایش‌های این رشته در کارشناسی ارشد


* شیمی آلی

واژه ” آلی” باقیمانده از روزگاری است که ترکیبهای شیمیایی را، بسته به این که از چه محلی منشاء گرفته باشند، به دو طبقه غیر آلی و آلی تقسیم می‌کردند. ترکیبهای غیر آلی ، ترکیبهایی بودند که از مواد معدنی بدست می‌آمدند. ترکیبات آلی ، ترکیبهایی بودند که از منابع گیاهی یا حیوانی ، یعنی از مواد تولید شده به وسیله ارگانیسمهای زنده بدست می‌آمدند.اما با سنتز اوره از مواد معدنی که یک ترکیب آلی است این طبقه بندی صرفا” برای آسانی کار می باشد.

شیمی آلی شیمی ترکیبات کربن است که وسیع ترین طیف ترکیبات را دارد.

* شیمی تجزیه

شیمی تجزیه شامل جداسازی ، شناسایی و تعیین مقدار نسبی اجزای سازنده یک نمونه از ماده است. شیمی تجزیه نقشی حیاتی را در توسعه علوم مختلف به عهده دارد، لذا ابداع فنون جدید تجزیه و بسط و تکامل روشهای تجزیه شیمیایی موجود ، آنقدر سریع و گسترده است که اندکی درنگ در تعقیب رویدادهای تازه سبب بوجود آمدن فاصله‌های بسیار زیاد علمی خواهد شد. نقش این فنون در فعالیتهای تولیدی روز به روز گسترده‌تر و پردامنه‌تر می‌گردد. امروزه ، کنترل کیفیت محصولات صنعتی و غیر صنعتی ، جایگاه ویژه‌ای دارد که اساس این کنترل کیفیت را تجزیه‌های شیمیایی انجام شده به کمک روشهای مختلف تجزیه‌ای تشکیل می‌دهد.

* شیمی فیزیک

شیمی فیزیک بخشی از علم شیمی است که در آن ، از اصول و قوانین فیزیکی ، برای حل مسائل شیمیایی استفاده می‌شود. به عبارت دیگر ، هدف از شیمی فیزیک ، فراگیری اصول نظری فیزیک در توجیه پدیده‌های شیمیایی است. برای آشنایی بیشتر با علم شیمی فیزیک ، باید با زیر مجموعه‌های این علم آشنا شویم و اهداف این علم را در دل این زیر مجموعه‌ها بیابیم.

* شیمی معدنی

شاخه بزرگی از علم شیمی است که بطور کلی شامل بررسی ، تحلیل و تفسیر نظریه‌های خواص و واکنشهای تمام عناصر و ترکیبات آنها به غیر از ترکیبات آلی می باشد.به عبارت دیگر می‌توان چنین اظهار نظر کرد که شیمی معدنی کلیه موادی را که از جمله ترکیبات کربن نباشند، به استثنای اکسیدهای کربن و دی‌سولفید کربن دربرمی‌گیرد.

* نانو شیمی

برای شروع بهتر است تعریفی عام از علم فناوری نانو داشته باشیم . این فناوری پدیده هزاره سوم می باشد و ورود به این عرصه اجتناب ناپذیر است. در واقع این زمینه را نمی توان به عنوان رشته جدیدی معرفی کرد بلکه رویکردی جدید به کلیه علوم و فنون موجود در مقیاس نانو است .اگر از دیدگاه شیمی و مهندسی شیمی به فناوری نانو نگریسته شود، می توان گفت رشته نانو شیمی تقریباً در تمامی علوم و فنون به کار می رود.به عبارت دیگر در زمینه های مختلفی از جمله سوخت ، پلیمر ، رنگ ، ساخت و ساز ، پوشاک ، دارو ، غذا و به طور کلی هر آنچه که به شیمی و مهندسی شیمی مر بوط می شود، می توان از مزایای این فناوری بهره جست.

* فیتوشیمی

فیتوشیمی دانش بررسی و مطالعه ترکیبات شیمیایی گیاهی است. به بیان دیگرمی توان گفت شاخه ای از علم شیمی است که موضوع آن، مطالعه ترکیبات شیمیایی گیاهان است. از جمله این ترکیبات، متابولیت های ثانویه گیاهی است. در مفهومی اختصاصی تر، فیتوشیمی با شیمی گیاهان دارویی مرتبط است و در طول قرون متمادی بسیاری از ترکیبات گیاهی نقشی اساسی درصنایع داروسازی داشته اند. تکنیک های رایج دراین علم عبارتند از: استخراج و جدا سازی، تغلیظ، آنالیز و تکنیک های کروماتوگرافی و الکتروفورزکه در نهایت شناخت فرمولهای دقیق ساختاری و مسیرهای بیوسنتزی را امکان پذیر می سازد. شواهد فیتوشیمیایی از جمله شواهد و صفات مورد استفاده در طبقه بندی های فیلوژنتیکی هستند، به گونه ای که در گونه های دارای قرابت و خویشاوندی با یکدیگر، ترکیبات مشابهی یافت می شود اما همیشه نیز این گونه نیست.

گرایش‌های این رشته در کارشناسی* رشته شیمی گرایش محضدر رشته شیمی با گرایش شیمی محض در یک دوره ۳ ساله مشترک با گرایش شیمی کاربردی اصول اولیه شیمی مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از دروس تخصصی در زمینه مربوطه ارائه می گردد که این دروس بیشتر جنبه ی تئوری دارند.پس کارشناسان شیمی محض بیشتر از معلومات نظری برخوردارند تا توانایی های آزمایشگاهی، به همین دلیل نیز حوزه فعالیت آتی آنها بیشتر در مراکز تدریس است.وامکان ادامه ی تحصیل برای آنها بیشتر است در این رشته امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز می باشد فارغ التحصیلان می توانند به دو صورت، کار کنند یا تئوری یا عملی؛ که معمولاً فارغ التحصیلان در تئوری جذب آموزش و پرورش می شوند و در عملی هم جذب صنعت می شوند به عنوان مثال صنایع دارویی که دانشجو باید اطلاعات تئوری بالایی در سنتز شیمی را داشته باشد.

دانشجویان رشته شیمی مجاز به گذراندن ۸ نیم سال تحصیلی می باشند که بعد از آن به اخذ مدرک کارشناسی نایل می شوند. این دروس در غالب دروس عمومی، اختصاصی و پایه است.

* رشته شیمی گرایش کاربردی

دانشجویان این رشته از نگاه صنعتی و کاربردی به شیمی نگاه کرده و وظیفه انتقال یافته های جدید در عرضه شیمی به صنعت و تکنولوژی را به عهده دارند و در طراحی واحدهای مختلف و پی ریزی منابع بسیار عظیم معدنی و گاز و نفت نقش دارد. ما احتیاج به دانش آموختگانی داریم که بتوانیم از این منابع بزرگ علمی در جهت رفاه و امنیت کشور استفاده کنیم. کسانی که در این رشته فعالیت می کنند باید از نظر ریاضیات، فیزیک و شیمی اطلاعات بالایی داشته باشند. شیمی کاربردی حد فاصل بین شیمی محض و رشته های مهندسی شیمی است که فارغ التحصیلان می توانند در صنایع مختلف شیمیایی مانند چرم، رنگ، پلیمر و صنایع داروسازی مشغول به کار شوند و طبیعی است هرچه کشوری، پیشرفته تر باشد نیاز به این دانشجویان و فارغ التحصیلان بیشتر است.

* رشته دبیری شیمی

برای تامین نیاز آموزش و پرورش به کارشناسان شیمی که وظیفه ی تدریس شیمی را در دبیرستان عهده دار شوند این رشته پایه گزاری شده.در این رشته دانشجو همان واحد هایی که برای شیمی محض ارائه می شود به همراه دروس تربیتی ویژه آموزش و پرورش را پشت سر خواهد گذاشت.امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکتری با موافقت آموزش پرورش وکسب شرایط علمی میسر می باشد. دستگاههایی مانند وزارت آموزش و پرورش، صنایع سنگین، علوم و تحقیقات و فن آوری و نفت،صنایع و معادن از جمله بخشهایی هستند که قادر به جذب فارغ التحصیلان رشته شیمی هستند. به دلیل گستردگی این رشته نسبت به سایر رشته ها، استخدام ادواری آن بیشتر است، چون بیشتر با سایر صنایع در ارتباط است.

* زمینه‌های اشتغال

بازار کار رشته شیمی

شیمی از جمله معدود رشته‌هایی است که فارغ‌التحصیل آن می‌تواند همیشه مشغول به کار باشد. چون هر کارخانه‌ای که دایر شود، در بخش کنترل کیفیت کالاهای ساخته شده نیاز به یک شیمی‌دان دارد. در تمام صنایع نیز احتیاج به فارغ‌التحصیلان شیمی داریم تا مواد اولیه را با توجه به استانداردهای جهانی بررسی کرده و رد یا قبول کنند. در مقطع لیسانس شیمی دارای دو گرایش محض و کاربردی است. فارغ‌التحصیل شیمی محض در شروع یک فعالیت صنعتی نقش دارد چرا که او راهکارهای تئوریک ساخت یک ماده را ارائه می‌دهد و سپس یک فارغ‌التحصیل شیمی کاربردی و یا مهندس شیمی طراحی نیمه صنعتی ماده مورد نظر را ارائه می‌دهد.

موارد جذب فارغ التحصیلان رشته شیمی

- طرح، نظارت و اجرای طرح‌های تحقیقاتی کوچک و بزرگ شیمیایی در سطوح مختلف کاربردی و علمی محض، در دانشگاه‌ها، کارخانجات و مراکز تحقیقاتی، به منظور ارتقای کمی و کیفی محصولات مورد نیاز جامعه.

- مسوولیت و ارائه خدمات در آزمایشگاه‌های کنترل کیفی، پیگیری و ارائه معیارهای استاندارد به منظور افزایش کمیت و کیفیت محصولات تولیدی و همچنین مواد مصرفی کارخانه‌ها و صنایع.

- ارائه خدمات آموزشی در سطح دانشگاهها وعهده‌دار شدن مسوولیت هدایت آزمایشگاه‌ها، دبیرستانها و موسسات آموزشی.

- ارائه طرح‌های پژوهشی به منظور استفاده از منابع اولیه ارزنده موجود در جامعه در جهت افزایش بهره‌وری از آن‌ها و جلوگیری از صادرات بی‌رویه مواد اولیه ارزشمند و تبدیل آن‌ها به محصولات واسطه‌ای که ارزش اقتصادی بالاتری دارند.

- ارائه خدمات در کارخانجات پتروشیمی، پلاستیک، لاستیک، رنگ و رزین، الیاف، صنایع غذایی، صنایع دارویی، بهداشتی و شوینده‌ها . آمادگی برای ادامه تحصیلات در مقاطع بالاتر برای تامین کادر علمی دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی. کمک به توسعه صنایع دستی که در سطح گسترده‌ای در جامعه پراکنده هستند؛ از جمله ساخت رنگ‌های بهتر و متنوع‌تر، بخصوص استفاده از رنگ‌های طبیعی موجود در صنعت فرش.

- چرم‌سازی

- موادغذایی

علاوه بر موارد فوق یک شیمیست می‌تواند با کمترین امکانات کارگاه کوچکی دایر کرده و بعضی از مواد مورد نیاز جامعه را تولید کند. دوره کارشناسی ارشد شیمی دوره‌ای با گرایش‌های تخصصی در شش گرایش (شیمی آلی ، شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی فیزیک، شیمی کاربردی و فیتوشیمی) است.

* شیمی آلیزمینه‌ای است که از دیدگاه تکنولوژی اهمیتی فوق‌العاده دارد. شیمی آلی شیمی رنگ و دارو ، کاغذ و مرکب ، رنگینه‌ها و پلاستیک‌ها ، بنزین و لاستیک چرخ است. شیمی آلی، شیمی غذایی است که می‌خوریم و لباسی است که می‌پوشیم. از جمله فرصت‌های شغلی ممکن می توان برای افراد متخصص در این گرایش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سنتز ترکیبات آلی: کار درمراکز داروسازی و کمک به سنتز دارو ومواد آرایشی بهداشتی.

طیف سنجی آلی: کار در آزمایشگاه‌های شناسایی مواد شیمیایی کنترل کیفی.

صنایع شیمی آلی و پلیمر: ارتباط تنگاتنگی بین شیمی آلی و شیمی پلیمر وجود دارد. سنتز پلیمرهای جدید، اصلاح ساختار پلیمرها به منظور بهبود خواص آن‌ها و ایجاد خواص جدید برای کاربردهای خاص می‌تواند انگیزه‌ای برای کارخانجات و مراکز علمی برای استفاده از یک کارشناس ارشد شیمی آلی باشد.

سینتیک و مکانیزم واکنشهای آلی: بسیاری از صنایع فعال شیمی مخصوصا “بخش‌های درگیر با پترشیمی و نفت شاخه‌ای از شیمی آلی هستند که با بررسی مکانیسم واکنش‌ها و سنتیک آن‌ها می‌توان اطلاعات ارزشمندی بدست آورد و برای ساخت کاتالیزورهای جدید و افزایش سرعت واکنش‌ها و نیز افزایش راندمان تولید از آن‌ها استفاده کرد که اینهه همه از تخصص‌های یک شیمی‌دان آلی است.

بیوشیمی: بیوشیمی بررسی شیمی سیستم‌های زیستی است. که ارتباط تنگاتنگی بین آن و شیمی آلی برقرار است. یکی دیگر از مراکز جذب شیمی دان آلی می تواند این مراکز باشد.

* شیمی معدنی

فارغ التحصیلان رشته شیمی معدنی در مراکز علمی و پژوهشی می توانند به بررسی

- کاتالیزورها

- شیمی آلی – فلزی

- صنایع معدنی

- مطالعات الکتروشیمیایی کمپلکس های معدنی

- نانو ذرات بپردازند و نیز در صنایع مختلفی مانند استخراج مواد شیمیایی از منابع معدنی تولید انواع مواد شوینده ضدعفونی کننده پاک کننده و… مشغول به کار شوند.

* شیمی تجزیهکنترل کیفیت محصول

بیشتر صنایع تولیدی نیازمند به تولید با کیفیت یکنواخت هستند. برای کسب اطمینان از برآورده شدن این نیازمندی مواد اولیه و همچنین محصول نهایی تولید ، مورد تجزیه‌های شیمیایی وسیعی قرار می‌گیرند.

نمایش و کنترل آلوده کننده‌ها

فلزات سنگین پسمانده‌های صنعتی و حشره کشهای آلی کلردار ، دو مشکل کاملا شناخته شده مربوط به ایجاد آلودگی هستند. به منظور ارزیابی چگونگی توزیع و عیار یک آلوده کننده در محیط ، به یک روش تجزیه‌ای حساس و صحیح نیاز است و در کنترل پسابهای صنعتی ، تجزیه شیمیایی روزمره حائز اهمیت است.

مطالعات پزشکی و بالینی

عیار عناصر و ترکیبات مختلف در مایعات بدن ، شاخصهای مهمی از بی نظمی‌های فیزیولوژیکی می‌باشند. محتوی قند بالا در ادرار که نشانه‌ای از یک حالت دیابتی است و وجود سرب در خون ، از شناخته‌ترین مثالها در این زمینه می‌باشد. که همه به تجزیه کیفی و کمی نیاز دارند

عیارگیری

از دیدگاه تجارتی در برخورد با مواد خام نظیر سنگهای معدنی ، ارزش سنگ معدن ، از روی فلز موجود در آن تعیین می‌شود. این موضوع ، مواد با عیار بالا را نیز غالبا شامل می‌شود. بطوری که حتی تفاوت کم در غلظت می‌تواند از نظر تجاری تاثیر قابل ملاحظه‌ای داشته باشد. بنابراین یک روش تجزیه‌ای قابل اعتماد و صحیح از اهمیت اساسی برخوردار است.

* شیمی فیزیکدر کشور ما بیشتر فرصت‌های شغلی شیمی فیزیک در مراکز پژوهشی و علمی است که می‌تواند به تغییرات بسیار مهمی در صنایع مختلف شیمی منجر شود. با بررسی، تعیین سمت و سوی واکنش، تعادل در واکنش های شیمیایی و تعادلات فازی، تغییرات انرژی، الکتروشیمی و سینتیک شیمیایی (Chemical Kinetic)می‌توان صنایع مختلف شیمی را به سمتی هدایت کرد که بیشترین سود ممکن را بدست آورد و همچنین از اتلاف انرژی جلوگیری و راندمان تولید محصول را افزایش داد.
 

 

 

نظر ها
افزودن جدید جستجو
ناشناس   |2010-02-26 05:04:27
ناشناس   |2010-03-17 10:28:18
ناشناس   |2010-06-09 15:56:17
ناشناس   |2010-06-13 19:16:43
ناشناس   |2010-06-13 19:17:23
مانا   |2010-06-26 16:15:05
مانا   |2010-06-26 16:15:06
ناشناس   |2010-06-30 14:35:03
رها   |2010-07-27 08:36:39
مقاله توپی بود... فقط کاشکی اطلاع رسانی می کردید و می گفتید قبولی تو این رشته ها... با چه رتبه ای ممکنه؟ کدوم دانشگاه؟
ناشناس   |2010-08-14 12:04:05
ژوبین   |2010-08-25 11:20:16
اطلاعات خوبی بود ولی رتبه های لازم برا قبولیم میزدید
عاطفه   |2010-09-10 12:32:41
من شیمی دانشگاه تهران وداروسازی آزاد قبول شدم ،به نظرتون کدوم رو برم؟
عاطفه   |2010-09-10 12:34:04
من همون قبلیم همیشه جوابمو بدید.
فرناز   |2010-09-24 19:59:40
ناشناس   |2010-10-01 12:08:55
اگه بری شیمی می تونی بری تخصص داروسازی بگیری من الان از شیمی رفتم تخصص داروسازی
ناشناس   |2010-10-01 12:09:38
شیمی رشته جذابیه برو شیمی
ناشناس   |2010-10-01 12:10:01
صبا  - مهمان   |2010-10-01 20:19:02
ازمن که میشنوید سراغ شیمی نرید دانشجوی فوق لیسانس شیمی دانشگاه تهران
دیاری خاکی  - پرسش   |2010-10-01 21:13:16
من فارغ التحصیل کارشناسی شیمی کاربردی ام امکانش هست ارشد داروسازی شرکت کنم؟
سحر  - سوال     |2010-10-02 21:03:30
سلام وخسته نباشید من یه سوالی دارم من دانشجوی رشته شیمی محض در دانشگاه آزاد لاهیجان هستم تا چند روز دیگه تموم میکنم می خوام بدونم میتونم برای کارشناسی ارشد داروسازی بخونم و داروسازی رو ادامه بدم ؟ با تشکر
sahar  - سوال     |2010-10-02 21:07:15
سلام و خسته نباشید
من دانشجوی شیمی محض دانشگاه آزاد لاهیجان هستم
تا چند وقت دیگه کارشناسیمو میگیرم می خوام بدونم میشه برای کارشناسی ارشد داروسازی رو ادامه بدم یا نه؟اگه میتونم راهش چی هست و باید چیکار کنم؟
ناشناس   |2010-10-02 21:08:32
سلام و خسته نباشید
من دانشجوی شیمی محض دانشگاه آزاد لاهیجان هستم
تا چند وقت دیگه کارشناسیمو میگیرم می خوام بدونم میشه برای کارشناسی ارشد داروسازی رو ادامه بدم یا نه؟اگه میتونم راهش چی هست و باید چیکار کنم؟
sahar   |2010-10-02 21:09:06
سلام و خسته نباشید
من دانشجوی شیمی محض دانشگاه آزاد لاهیجان هستم
تا چند وقت دیگه کارشناسیمو میگیرم می خوام بدونم میشه برای کارشناسی ارشد داروسازی رو ادامه بدم یا نه؟اگه میتونم راهش چی هست و باید چیکار کنم؟
جواد  - Z   |2010-10-05 21:36:06
سلام اطلاعات خوبی بود
زهره  - soal   |2010-10-09 11:14:37
با سلام . من دانشجوي شيمي كارداني هستم. در نطر دارم كارشناسي صنايع غدايي شركت كنم .اگر امكانش هست سرفصل دروس،كتب و رتبه مورد نياز دانشگاه هاي روزانه را برايم ايميل كنيد . همچنين دانشگاه هاي موجود(هم سراسري روزانه و هم غير انتفاعي هاي موجود) - با تشكر و سپاس فراوان
zozo  - soaaaaaaal   |2010-11-05 20:30:04
ba arze salamo khaste nabashid,man danshjooye reshteye shimi _petroshimi hastam.mikham bedoonam mitoonam baraye arshad darusazi sherkat konam .?age lotf konin kheili zood javab bediin mamnoon misham
par   |2010-11-20 20:26:45
میشه بگین چه جوری می تونم از شیمی برم داروسازی بخونم؟
samin  - ye soal   |2010-12-10 17:34:22
salam,ye soal dashtam,man davtalabe konkure 89 am
reshtamam riazie ama mikham age khoda bekhad shimi bekhunam ama tu daftarche ye reshteye shimi bud tu zir goruhe dovom va ye shimi gerayeshe karbordi tu zir goruhe sevom.mikhasam bedunam ina fargheshun chie va az tarighe kodumeshun mishe vas edame raft daru sazi,mamnun misham age javabo harche zudtar vasam email konin.bye
samin   |2010-12-10 17:37:38
che jaleb hame hamin soalo dashtan aslan deghat nakarde budam...
نسيم   |2010-12-13 14:00:06
سلام من دانشجوي شيمي كاربردي هستم ميخوهم بدونم ميتونم كارشناسي ارشد كنكور داروسازي بدم؟ اگه بتونم چقدر رتبه ميخواد؟مرسي.
نیلوفر   |2010-12-31 13:51:39
من دلنشجوی شیمی کاربردی ام می خوام ببینم واسه ارشدم می تونم مهندسی نفت یا پلیمر یا دارو بخونم
ناشناس   |2011-01-02 00:56:59
الهام   |2011-01-02 18:31:10
میشه بگین چه جوری می تونم از شیمی برم داروسازی بخونم؟
مریم  - سلام من کارشناسی شیمی هستم چطوری میتونم داروسازی ب   |2011-01-11 02:34:28
اکبر  - شیمی   |2011-01-19 12:45:48
من دانشجوی شیمی هستم می خواستم در کار شناسی ارشد رشته پلیمر بخونم امکانش هست
رها   |2011-01-30 00:24:06
سلام من ترم اول شیمی کاربردی ام هنوز یه ترم نگذشته اطرافیام دارن میگن اشتباه کردی رفتی این رشته.به عشقه داروسازی اومدم میخواستم بدونم مگه از کارشناسی شیمی کاربردی میشه رفت داروسازی؟ممنون
سودابه   |2011-02-07 19:56:44
خوب بود،ممنون.
مهشيد   |2011-02-25 18:43:21
منم همين سوال دوستان رو داشتم كه ميشه از شيمي برم دارو يا ژليمر يا نفت اگه كسي بتونه راهنماييم كنه ممنون ميشم asal_tala_bala_64
shabnam   |2011-03-02 11:46:46
mikhastam bedoonam mishe az mohandesi shimi gerayeshe petroshimi daroosazi khoond???
soal kheyli mohem   |2011-03-02 15:23:11
man davtalabe konkoore 90hastam.mikhastam bedoonam age lisanse shimi karbordi begiram mitoonam vase arshad daroo sazi emtehan bedam.kheyli vasam moheme lotfan harche saritar vasam email konid.bye
ناشناس   |2011-03-08 13:33:47
عباس   |2011-03-13 11:28:13
سلام آیا واقعا میشه از کارشناسی یا کارشناسی ارشد شیمی کارشناسی ارشد یا دکترای داروسازی خوند؟ خواهشا کمکم کنید مرسی
عباس   |2011-03-13 11:31:54
سلام میشه کمکم کنید میشه از کارشناسی یا کارشناسی ارشد شیمی کاربردی کارشناسی ارشد یا دکترای داروسازی خوند؟ کجا یه من جواب میدید؟ ممنون
ُسمیرا   |2011-03-14 07:50:34
سلام من دانشجوی مهندسی شیمی گرایش نساجی دانشگاه آزاد تهران هستم.برای کارشناسی ارشد میتونم برم داروسازی؟برای هم دانشگاه آزاد هم سراسری قبولی با چه رتبه ای امکان پذیر هست؟ چه منابع درسی برای کنکورش لازمه؟
قاسم  - javascript:JOSC_emoticon(":angry:")   |2011-04-09 21:38:03
باسلام .باچه رتبه ای میشه فیتو شیمی را اذامه داد
خدیجه   |2011-04-10 19:15:10
سلام ،بنده کارشناس ارشد شیمی آلی هستم،برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی چیکار باید بکنم؟
nani   |2011-04-10 23:31:44
اصلا این رشته را نخوانید به هیچ عنوان بازار کار نداره گول نخورید و من شیمی محض خوانده ام اما با ما ها مثل یک دیپلم در بازار کار رفتار می شه حتی با معدل بالا!!!
منیژه نادرپور   |2011-04-11 18:49:47
من کارشناس فیزیک حالت جامد هستم میخواستم بدونم میشه از فیزیک واسه ارشد شیمی فیزیک بخونم؟بدجوری نیاز به راهنمایی دارم لطفا کمکم کنید
سیران   |2011-04-28 11:36:21
سلام . من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد زنجان هستم . می خواستم سوال کنم چطوری می تونم برای ادامه تحصیلم وارد رشته داروسازی بشم ؟ یعنی باید در چه آزمونی شرکت کنم ؟
پویا   |2011-05-09 14:44:53
سلام.میشه از کارشناسی یا کارشناسی ارشد شیمی کاربردی کارشناسی ارشد یا دکترای داروسازی خوند؟ ممنون میشم جوابو واسم ایمیل کنید
سجاد   |2011-05-10 16:17:56
سلام به نظر من تو هر رشته ای حتی اگه ابیاری گیاهان زیر دریا باشه می تونی موفق باشی اکه خلاقیت داشته باشی.....
دانشجوی شیمی مالک اشتر اصفهان
سرو   |2011-05-15 17:38:23
سلام من 2تا سوال دارم.1.من یک استاد دارم که هی میگه کاربردی برایه ارشد بخونین بازار کارش عالیه ولی خودم الی دوست دارم ولی میگن بازار کار الی خوب نیست اشباع شده به نظر شما الی خوبه یا کاربردی؟البته من نمی خوهم پشت کنکور بمونم .تو رو خدا جواب بدین
2.من ترم 6 ام
اگه ترم تابستونی بردارم 18 واحد بریه مهر ماه میمونه میخوام بای ارشد ام بخونم به نظرتون جیکار کنم؟
farnaz   |2011-05-16 12:11:20
salam,man lisanse shimi khundam,chetori mitunam daru sazi bekhunam?hata age tu keshvaraye dige ham beshe ,mamnun misham rahnamaiem konid.
فاطمه   |2011-05-22 08:17:29
من فارغ التحصیل شیمی کاربردی هستم،در کنکور ارشد رتبه ی 500 تجزیه رو آوردم،دیگه دارم ازین رشته ی پرزحمت بی فایده!!!!خسته میشم نمیخوام ادامه بدم.
چطوری میتونم داروسازی ادامه بدم ؟
فاطمه   |2011-05-22 08:17:51
من فارغ التحصیل شیمی کاربردی هستم،در کنکور ارشد رتبه ی 500 تجزیه رو آوردم،دیگه دارم ازین رشته ی پرزحمت بی فایده!!!!خسته میشم نمیخوام ادامه بدم.
چطوری میتونم داروسازی ادامه بدم ؟
آذر  - سلام لطفا در مورد بازار کار فیتوشیمی بیشتر توضیح ب   |2011-05-26 17:17:08
سلام لطفا در مورد بازار کار فیتوشیمی بیشتر توضیح بدید.افیتو شیمی رشته خوبیه؟سریعتر لطفا
ناشناس   |2011-05-28 19:03:41
اطلاعات خوبي بود.
ناشناس   |2011-06-06 08:14:42
نامواحدهاي درسي ارشد فيتوشيمي
ناشناس   |2011-06-08 11:07:18
نام واحدهاي درسي فيتوشيمي را بنويسيد
ابوذر  - داروسازي   |2011-06-23 10:07:09
میشه بگین چه جوری می تونم از مهندسي شیمی برم داروسازی بخونم؟
وچه جوری می تونم از مهندسي شیمی برم مهندسي ايمني بخونم؟
ناشناس   |2011-06-25 18:36:07
سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته شیمی فیزیک و بیکار.
آماده همکاری 09143574663
زهره  - سوال؟   |2011-06-27 13:11:57
سلام من كارشناسي ارشد شيمي آلي هستم
يه سوال داشتم
ميخواستم بدونم ميشه براي دكترا داروسازي بخونم؟يا بايد از صفر شروع كنم؟ منبع آن چيه؟ چيكار بايد بكنم؟
مطهره  - رشته بيوشيمي   |2011-07-06 18:27:08
سلام به همه دوستان عزيز ميخواستم بدونم ايا ميشه از رشته شيمي محض رفت براي ارشد رشته بيوشيمي؟ با تشكر قربون همه مطهره
مطهره  - جواب به سئوال زهره خانم   |2011-07-06 18:31:49
سلام زهره خانم شما ميتونيد از طريق رشته ارشد شيمي الي وارد رشته داروسازي بشيد. و لازم نيست كه از 0 شروع كنيد شما با رشته شيمي الي به راحتي ميتونيدبريد داروسازي.
زهره  - سوال؟   |2011-07-07 21:18:04
سلام مطهره خانوم
ببخشید خوب من چطور می تونم ؟چه منابعی باید بخونم؟از کجا میتونم اطلاعات کامل و دقیقی بدست بیارم؟
آدرس ایمیل من:zohre.moezzi@yahoo.com
زهره  - جواب می خوام!!   |2011-07-12 18:19:39
سلام
خواهشا جواب بدین دیگه
می خوام بدونم باید چیکار کنم
خواهشاااااااااا
مهسا طاهری  - راهنمایی   |2011-08-05 20:02:27
با سلام
من دانشجو رشته شیمی هستم اگر میشه لطفا اطلاعانی کامل در مورده فیتو شیمی میخاستم.....
هدا  - سوال   |2011-08-06 12:16:43
با سلام.من دانشجوی رشته ی فیزیک ام و تصمیم دارم شیمی فیزیک بخونم.به نظر شما میزان موفقیتم چقدره؟ همچنین لیست دانشکده هایی که رشته ی شیمی فیزیک دارند را لطفا بم بکید
نادیا   |2011-08-08 12:53:33
سلام ممنون از اطلاعاتی که تتو سایت گذاشتید عالی بود

میخاستم بدونم میشه از رشته های شیمی محض یا کاربردی تو مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری به داروساری رسید؟
تروخدا جواب بدید
ناشناس  - شیمی   |2011-08-09 21:27:46
با سلام
چطوری از شیمی کاربردی میشه داروسازی خواند و ضرایب دروس به چه نحوی است؟
محمد  - کمک   |2011-08-10 12:14:52
Salam!man daneshjoye karshenasi shimi karbordi hastam!mikhastam bedonam chetori mitonam beram darosazi?mamnon
بهناز   |2011-08-12 18:44:39
سلام من دانشجوی ترم آخرشیمی کاربردی هستم
میخوام ارشدوداروسازی یا نفت ادامه بدم ولی اطلاع ندارم که میشه یا نه
خواهش میکنم راهنماییم کنید.
س  - لطفا جواب بديد   |2011-08-15 23:34:03
سلام

ميخاستم راهنماييم كنيد كه براي خوندن داروسازي در مقطع دكتري كدام يك از گرايش هاي شيمي براي ارشد بهتر است.

اگه علاقه اي براي جواب دادن نداريد پس ديگران رو اذيت نكنيد
با تشكر
فرشته   |2011-08-16 18:27:55
چطور می تونم بامدرک لیسانس شیمی کاربردی تو داروسازی ادامه بدم.
سینا   |2011-08-17 12:39:21
با داشتن پارتی
مرضيه  - سلام من الان شيمي كاربردي ميخو   |2011-08-18 17:28:29
سلام.من كارشناسي شيمي كاربردي ميخونم برا ارشد ميتونم داروسازي بخونم
غزل باغستانی  - کارشناسی ارشد   |2011-08-24 09:50:59
من دانشجوی رشتهی شیمی کاربردی هستم .میخوام ارشد در داروسازی یا پلیمر یا نانو شیمی شرکت کنم.می خواستم در مورد این رشته ها و شرایط قبولی و پذیرش این ها بدونم
زهره  - !!!!   |2011-08-24 10:16:52
سلام
واقعا نحوه ی جواب دادنتون جالب
من از کی یه سوال ÷رسیدم و منتظر جوابم اما شما به کسایی که بعد از من سوال پرسیدن جواب دادین/حتی اینجا هم تبعیض قائل میشین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
نسرین   |2011-09-03 13:24:34
سلام من لیسانس شیمی کاربردی دارم میخواستم بپرسم میتونم واسه ارشد بیوشیمی یا علوم ازمایشگاهی بخونم
نسرین  - کارشناسی شیمی   |2011-09-03 13:25:24
سلام من لیسانس شیمی کاربردی دارم میخواستم بپرسم میتونم واسه ارشد بیوشیمی یا علوم ازمایشگاهی بخونم
نسرین  - کارشناسی شیمی     |2011-09-03 13:26:18
سلام من لیسانس شیمی کاربردی دارم میخواستم بپرسم میتونم واسه ارشد بیوشیمی یا علوم ازمایشگاهی بخونم
sevil   |2011-09-04 02:20:56
salam.etelaate khubi dadin.man be shimi kheili alaghe daram mikham bekhunam ama chejuri mishe be darusazi resid???age daru bekhunim mitunim darukhune dashte bashim ya bayad tu karkhuneo... kar konim?
lotfaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan javab bediiiiiiiiiiin.mamnun
sevil  - darusazi   |2011-09-04 02:22:10
salam.etelaate khubi dadin.man be shimi kheili alaghe daram mikham bekhunam ama chejuri mishe be darusazi resid???age daru bekhunim mitunim darukhune dashte bashim ya bayad tu karkhuneo... kar konim?
lotfaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan javab bediiiiiiiiiiin.mamnun
shirin   |2011-09-04 23:28:11
that ,s great
ملیکا   |2011-09-05 08:36:22
من لیسانس رشته شیمی کاربردی هستم میخواستم بدونم از رشته خودم میتونم به کدوم رشته از رشته های کارشناسی ارشد برم؟بازار کار کدوم رشته ازهمه بیبشتره؟منابع ارشد وخود رشته رو لطفا معرفی کنید!!!!!!!! :
مریم   |2011-09-05 23:57:39
سلام:
من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع شیمیایی هستم.
لطفا راهنمایی کنید من می توانم کارشناسی ارشد رشته مهندسی داروسازی شرکت کنم یا نه؟
با تشکر
بيتا فهيمي   |2011-09-08 09:23:07
با سلام . مي خواستم بپرسم كارشناس رشته شيمي كاربردي ميتونه براي كارشناسي ارشد در رشته داروسازي يا علوم آزمايشگاهي ادامه تحصيل بده؟ ممنون ميشم جوابو برام ايميل كنيد.
بيتا فهيمي   |2011-09-08 09:23:19
با سلام . مي خواستم بپرسم كارشناس رشته شيمي كاربردي ميتونه براي كارشناسي ارشد در رشته داروسازي يا علوم آزمايشگاهي ادامه تحصيل بده؟ ممنون ميشم جوابو برام ايميل كنيد.
ناشناس   |2011-09-10 01:09:36
سلام می خواستم بدونم میشه از لیسانس شیمی کاربردی برم داروسازی؟چه رتبه ی میخواد؟آزاد یا دولتی؟
soroush  - جوابیه   |2011-09-10 13:12:29
دوستان عزیز طبق آیین نامه آموزشی دوره های دکتری عمومی هیچ راهی جز دوباره کنکور دادن برای ورود به رشته ای مثل داروسازی وجود ندارد در ضمن رشته داروسازی ارشد ندارد و دکتری عمومی است و همان گونه که از شیمی نمی توانید به پزشکی بروید به دارو نیز....شیمی بخش کوچکی از داروسازی است و
دروس پاتوفیزیولوژی بخش اعظم آن است ولی می توان ارشد بیوشیمی یا.... خواند و به دوره های phd آن که صرفا در دانشکده دارو ارائه می شود ادامه تحصیل دهید پس چیزی که شنیدید اینه که فقط می تونید در دانشکده داروسازی درس بخوانید و نه در رشته داروسازی...
soroush  - جوابیه   |2011-09-10 13:14:48
دوستان عزیز طبق آیین نامه آموزشی دوره های دکتری عمومی هیچ راهی جز دوباره کنکور دادن برای ورود به رشته ای مثل داروسازی وجود ندارد در ضمن رشته داروسازی ارشد ندارد و دکتری عمومی است و همان گونه که از شیمی نمی توانید به پزشکی بروید به دارو نیز....شیمی بخش کوچکی از داروسازی است و
دروس پاتوفیزیولوژی بخش اعظم آن است ولی می توان ارشد بیوشیمی یا.... خواند و به دوره های phd آن که صرفا در دانشکده دارو ارائه می شود ادامه تحصیل دهید پس چیزی که شنیدید اینه که فقط می تونید در دانشکده داروسازی درس بخوانید و نه در رشته داروسازی...
soroush  - جوابیه   |2011-09-10 13:15:06
دوستان عزیز طبق آیین نامه آموزشی دوره های دکتری عمومی هیچ راهی جز دوباره کنکور دادن برای ورود به رشته ای مثل داروسازی وجود ندارد در ضمن رشته داروسازی ارشد ندارد و دکتری عمومی است و همان گونه که از شیمی نمی توانید به پزشکی بروید به دارو نیز....شیمی بخش کوچکی از داروسازی است و
دروس پاتوفیزیولوژی بخش اعظم آن است ولی می توان ارشد بیوشیمی یا.... خواند و به دوره های phd آن که صرفا در دانشکده دارو ارائه می شود ادامه تحصیل دهید پس چیزی که شنیدید اینه که فقط می تونید در دانشکده داروسازی درس بخوانید و نه در رشته داروسازی...
سوشیانا   |2011-09-12 12:52:28
سلام . من دانشجوی رشته شیمی محض هستم می خواستم ببینم اگه بخوام برای ارشد بیوشیمی قبول شم باید چه رتبه ای داشته باشم(به طور میانگین) واصلا با لیسانس شیمی محض میشه به گرایش بیوشیمی کلنیک رفت یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوشیانا   |2011-09-12 13:02:16
سلام . من دانشجوی رشته شیمی محض هستم می خواستم ببینم اگه بخوام برای ارشد بیوشیمی قبول شم باید چه رتبه ای داشته باشم(به طور میانگین) واصلا با لیسانس شیمی محض میشه به گرایش بیوشیمی کلنیک رفت یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
iman  - shimi   |2011-09-13 03:24:52
ba salam, iman hastam, daneshjooye karshenasiye arshade shimi aali daneshgah tehran. be doostani ke mikhaan arshad emtahan bedan jeddan tosiye mikonam ke faghat baraye ghabuli dar yeki az daneshgahaye dolatiye tehran dars bekhunan!!! har reshteyi ke mikhaayid ke tush edame tahsil bedin tu har daneshgahe tehran kheili jaaye omidvari hast vase kaar peyda kardan va hatta raftan va khaareh shodan az iran ba apply gereftan va edame dadan ta doctora !!! (albatte bejoz shimi fizik, chon in gerayesh
alaraghme inke kheili jazzab va doost dashtaniye vali elmesh te'ori va nazariye, na karbordi!!!!)
iman  - shimi   |2011-09-13 03:34:17
doostani ke mikhaan arshad reshteye shimi karbordi ro entekhab konan va edame tahsil bedan bayad begam ke, in reshte kheili reshteye khubiye va bazar karesh ham bad nist! ba tavajoh be inke yek mighdar shabih be reshtehaye mohandesiye! vali kheili fargh mikone ba kasi ke faregho tahsile reshteye mohandesiye shimiye!!! va tu sa'at be motekhassese mohandese shimi bishtar etemad mikonan ta ye motekhasese shimi karbordi!!!! va inam begam ke unayi ke in rashtaro mikhunan beyad dige beran donbale kar
chin kheili sakhte ke bekhan edame tahsil bedan tu un reshte ta doctora!!! chin faghat 2 ta daneshgah hast ke tu in reshte doctora dare, daneshgahe raaziye kermanshah va daneshgahe tehran!!!!!
ali   |2011-09-14 20:23:00
لطفا تمام گرایشهای ارشد مهندسی شیمی را اعلام کنید
delaram   |2011-09-18 15:04:21
salam.
az reshteye shimi karbordi mishe vase fogh daroosazi khoond?
زهره  - ؟   |2011-09-21 19:27:07
سلام چطور ممکنه یعنی فقط تهران!!!!
خوب شاید حق با شما باشه
چطور میشه از طریق ارشد شیمی آلی داروسازی خوند؟
منابعش چیه؟روتبه قبولیش چنده؟
من اینقدر می÷رسم تا جواب بگیرم
زهره  - ؟   |2011-09-21 19:29:08
سلام چطور ممکنه یعنی فقط تهران!!!!
خوب شاید حق با شما باشه
چطور میشه از طریق ارشد شیمی آلی داروسازی خوند؟
منابعش چیه؟روتبه قبولیش چنده؟
من اینقدر می÷رسم تا جواب بگیرم
زهره  - ؟   |2011-09-21 19:29:09
سلام چطور ممکنه یعنی فقط تهران!!!!
خوب شاید حق با شما باشه
چطور میشه از طریق ارشد شیمی آلی داروسازی خوند؟
منابعش چیه؟روتبه قبولیش چنده؟
من اینقدر می÷رسم تا جواب بگیرم
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:35:35
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:35:37
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:36:07
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:36:08
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:36:09
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:36:09
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:36:33
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:40:24
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:40:24
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:40:25
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:40:25
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:40:26
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:40:26
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:40:32
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:41:42
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:42:01
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:42:01
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:42:02
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:42:02
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:42:06
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:42:06
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
پارسا  - سلام   |2011-09-25 18:42:06
سلام من دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه شریف هستم چطوری می تونم وارد رشته ی پزشکی تو ایران(دانشگاه سراسری) شوم؟
سمانه   |2011-09-26 15:59:31
آیا واقعیت داره که یه دانشجی رشته شیمی اگه ارشد گرایش آلی بخونه ددر دوره دکترا میتونه داروسازی بخونه با تشکر خواهشن خواب بدید
یاسین   |2011-10-02 18:48:38
سلام بچه ها
میخوام جواب همتونو بدم
کسی که ارشد شیمی می خونه می تونه تو دکترا یه گرایش دارو سازیو امتحان بده ولی نمی تونه داروخانه بزنه
والسلام
sahar   |2011-10-05 01:13:43
lمن دانشجوي ترم اول شيمي كاربردي هستم ميخواستم بدونم با ممدرك ارشد ميتونم استاد دانشگاهبشم؟
علی   |2011-10-09 12:31:31
سلام خسته نباشید یه سوال خیلی کوچولویی داشتم. چرا کسی که گرایش دارو سازی می خونه چرا نمیتونه داروخانه باز کنه
علی   |2011-10-09 12:33:12
سلام خسته نباشید یه سوال خیلی کوچولویی داشتم. چرا کسی که گرایش دارو سازی می خونه چرا نمیتونه داروخانه باز کنه
سحر   |2011-10-09 15:18:04
سلام.من دانشجوي رشته شيمي محض (دولتي)هستم.مي خواستم بدونم ميشه براي ارشد در رشته مهندسي شيمي ادامه تحصيل داد؟يا مثلا داروسازي؟
سحر   |2011-10-09 15:20:05
سلام.من دانشجوي رشته شيمي محض (دولتي)هستم.مي خواستم بدونم ميشه براي ارشد در رشته مهندسي شيمي ادامه تحصيل داد؟يا مثلا داروسازي؟
سحر   |2011-10-09 15:20:09
سلام.من دانشجوي رشته شيمي محض (دولتي)هستم.مي خواستم بدونم ميشه براي ارشد در رشته مهندسي شيمي ادامه تحصيل داد؟يا مثلا داروسازي؟
سحر   |2011-10-09 15:20:09
سلام.من دانشجوي رشته شيمي محض (دولتي)هستم.مي خواستم بدونم ميشه براي ارشد در رشته مهندسي شيمي ادامه تحصيل داد؟يا مثلا داروسازي؟
مهر   |2011-10-11 13:42:40
سلام بچه ها من مقطع کارشناسی شیمی کاربردی خوندم الان ارشد ,شیمی دارویی قبول شدم.فکر نمیکنم از شیمی کاربردی یا محض بشه داروسازی خوند احتمالا باید تغییر رشته داد.
مهر   |2011-10-11 13:46:12
سلام بچه ها من مقطع کارشناسی شیمی کاربردی خوندم الان ارشد ,شیمی دارویی قبول شدم.داد.
مهر   |2011-10-11 13:46:13
سلام بچه ها من مقطع کارشناسی شیمی کاربردی خوندم الان ارشد ,شیمی دارویی قبول شدم.داد.
مهر   |2011-10-11 13:46:57
سلام بچه ها من مقطع کارشناسی شیمی کاربردی خوندم الان ارشد ,شیمی دارویی قبول شدم.
ناشناس   |2011-10-12 00:55:46
سلام.من دانشجوی شیمی کاربردی هستم.میخاستم بپرسم میتونم واسه ارشد داروسازی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟
منابعش چیه؟؟؟؟؟؟؟
مهر   |2011-10-12 20:41:24
سلام .کسی اطلاعاتی از رشته ارشد شیمی دارویی نداره؟ممنون میشم راهنماییم کنید.
نسيم  - شيمي- داروسازي     |2011-10-14 11:43:32
سلام. من كارشناس شيمي كاربردي هستم و دانشجوي كارشناسي ارشد شيمي آلي.
در جواب دوستاني كه پرسيدن مي شه ارشد داروسازي خوند يا نه
بايد بگم نه نمي شه. من هم به عشق داروسازي به اين رشته اومدم. اگه ارشد شيمي آلي بخونيد برا دكترا مي تونيد تو رشته داروسازي شركت كنيد
موفق باشيد
محمد  - جزوه   |2011-10-14 15:59:41
من دانشجو سال 3 شیمی کاربدی دانشگاه ازادم دنبال جزوه های دروس تخصصی دانشگاه سراسریم برا کنکور ارشد ممنون میشم اگه کسی جزوه ای داره به من ایمیلش کنه
mohammad.rouhi22@yahoo.com
ندا  - شیمی کاربردی   |2011-10-15 01:51:21
سلام.کسی میدونه با چه رتبه ای میشه ارشد شیمی کاربردی یا پلیمر قبول شد؟
اگه کسی جزوه شیمی صنعتی داره برام هیمیلش کنه ممنون.
ناشناس   |2011-10-15 02:07:23
سلام.کسی میدونه با چه رتبه ای میشه ارشد شیمی کاربردی یا پلیمر قبول شد؟
اگه کسی جزوه شیمی صنعتی یا تصفیه اب داره برام ایمیل کنه.مننون
ahmadi.n666@yahoo.com
ناشناس   |2011-10-16 11:29:26
فارغ التحصیلای شیمی میتونن برا ارشد تو کنکور مهندسی داروسازیشرکت کنن
ناشناس   |2011-10-16 11:30:43
فارغ التحصیلای شیمی میتونن برا ارشد تو کنکور مهندسی داروسازیشرکت کنن
ناشناس   |2011-10-16 11:30:45
فارغ التحصیلای شیمی میتونن برا ارشد تو کنکور مهندسی داروسازیشرکت کنن
المیرا   |2011-10-17 10:30:41
بابا هر کی یه چیزی میگه
فریده  - شیمی   |2011-10-19 04:40:01
ما که آخرش نفهمیدیم کجا بریم تا بشیم داروساز
فریده  - شیمی   |2011-10-19 04:40:04
ما که آخرش نفهمیدیم کجا بریم تا بشیم داروساز
بهزاد   |2011-10-20 10:43:42
با سلام
من دانشجوی ترم 3 شیمی کاربردیم میخاستم بدونم از گرایش های شمی کاربردی کدومشون واسه ادامه تحصیل بهتره و آینده شغلی بهتری داره و درآمد بالاتری نسبت به بقیه گرایش ها داره؟
با تشکر
زهره  - ؟   |2011-10-20 14:05:56
سلام خوب امسال یکی از دوستانم با رتبه ی 520پلیمر گرگان قبول شد ویکی دیگه با رتبه ی 350و شاگرد اولی پلیمر اصفهان قبول شد
این تمام اطلاعات من بود
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم :-)
زهره  - کمک   |2011-10-20 14:15:47
سلامی دوباره
من ارشد شیمی آلی میخونم، سال اخر هستم،می خواسم راهنماییم کنین تو چه رشته ای ادامه بدم که آینده و در آمد خوبی داشته باشه؟؟؟/
لطفا راهنماییم کنین
محمد   |2011-10-22 13:46:48
سلام
محمد   |2011-10-22 13:48:01
سلام
Nima   |2011-10-23 01:43:23
Salam b hamegi.
Bacheha yeki az familaie ma karshena30ie shimi karbordio tamum kardeo alan arshado shimi aali mikhune.
Ba etminane tamam goft k hatta ba arshade shimi aali ham mishe darukhune zad!
Lotfan harki y chiz nageo zehnE baqia ro b ham narize.mamnun
زهره  - راهنمايي   |2011-10-24 18:22:01
خوب آقاي نيما ميشه از همين فاميلتون بژرسي منابعش چيه؟يا حداقل چطور مي تونيم اطلاعات كاملي در اين زمينه به دست بياريم؟؟؟؟؟؟؟
مهران  - help   |2011-10-25 10:42:46
من فارغ التحصیل کارشناسی شیمی کاربردی ام امکانش هست ارشد داروسازی شرکت کنم؟
الهام  - من دانشجو رشته شیمی کاربردی هستم میشه برای فوق دار   |2011-10-27 15:52:28
اطلاعات خوب بود
الهام   |2011-10-27 15:57:23
من دانشجو رشته شیمی کاربردی هستم میشه برای فوق داروسازی بخونم
رها  - ?????   |2011-10-28 14:53:47
سلام به نظر شما رشته مهندسی صنایع غذایی بهتره یا شیمی کاربردی؟ نمیدونم کدومو برم
زهرا  - s   |2011-10-30 14:20:49
نطفا رتبه های قبولی رو میخوام
سحر   |2011-10-31 13:47:11
سلام من دانشجوی کارشناسی رشته شیمی کاربردی هستم می خواستم ببینم ارشد می تونم داروسازی یا مهندسی شیمی بخونم خواهشا واسم ایمیل کنید ممنون
ناشناس   |2011-10-31 14:43:54

ریحانه   |2011-11-02 17:40:25
:خیلی باحال بود دمتون گرم
ناشناس   |2011-11-04 13:33:08
ناشناس   |2011-11-04 13:33:28
سحر  - یه سوال:   |2011-11-17 22:33:18
خوب بود.میخوام بدونم یه کارشتاس شیمی میتونه واسه ارشد داروسازی شرکت کنه.
ناشناس   |2011-11-20 19:41:22
سلام من دانشجوي رشته شيمي گرايش فن اوري اطلاعاتم اگر ميشه راجع به رشته ي منم اطلاعات بذاريد تا بقيه هم باهاش اشنا بشن. ممنون
*  - *   |2011-11-25 12:28:04


ساسان   |2011-11-28 14:43:42
به نظر شما با چه رتبه ای میتوان در رشته ی شیمی قبول شد.
ناشناس   |2011-12-01 13:09:41
سلام من دانشجوی شیمی ام میشه ارشد داروسازی بخونم؟
ناشناس   |2011-12-03 18:30:11
سلام به همه دوستان
برای داروسازی باید دوباره کنکور بدید ولی دروسی که مشترک با شیمی باشن معادل سازی میشه و لازم نیست دوباره بخونید. از گرایش تجزیه و آلی میتونید در کنکور PhD داروسازی شرکت کنید اما نکته مهم اینه که داروساز نمیشید یعنی شماره نظام پزشکی و مجوز داروخانه و... خبری
نیست.فقط اسمتون میشه دکتر!
ناشناس   |2011-12-07 10:12:42
ناشناس   |2011-12-07 10:16:16
برای ورود به هر رشته ای باید اول از آن رشته لذت کافی را برد در این دنیا برای چیزی که لذت ندارد وقت گذاشتن یعنی کاری عبس الان کشاورزی می خونم ولی یه روز شیمی رو فتح می کنم
ssss  - shimi   |2011-12-07 18:21:54
salam man danesh jo rwshtw shimi hastam. kheli aliye age dost darid vaghean berid moafagh mishid.
حامد نصیری   |2011-12-07 18:49:30
اگر فوق لیسانس شیمی الی داشته باشید میتوانید در مقطع دکترا شیمی دارویی بخوانید که از گرایش های تخصصی داروسازی است چون داروسازان بععد از دریافت دکترای حرفه ای باشرکت در کنکور دکترای تخصصی وارد این مقطع میشوند که یکی از گرایشهای این مقطع شیمی دارویی است
دریا   |2011-12-13 19:25:42
سلام. من دانش اموز کلاس اول راهنمایی هستم.مطالب جالبتون خیلی توی تحقیق جامع ام کمکم کرد.واقا ممنونم.
ناشناس   |2011-12-17 16:30:34
سلام گرايش شيمي دارو وجود نداره
سینا   |2011-12-27 19:42:29
سلام... من میخواستم بدونم این امکان وجود داره که با فوق لیسانس در رشته ی شیمی کاربردی برایphd رشته ی شیمی دارویی اقدام کنم... کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم که در اختیار منم قرار بده...
سینا   |2011-12-27 19:42:55
سلام... من میخواستم بدونم این امکان وجود داره که با فوق لیسانس در رشته ی شیمی کاربردی برایphd رشته ی شیمی دارویی اقدام کنم... کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم که در اختیار منم قرار بده...
سینا   |2011-12-27 19:47:11
سلام... من میخواستم بدونم این امکان وجود داره که با فوق لیسانس در رشته ی شیمی کاربردی ,phd رشته ی شیمی دارویی داروخانه بزنم -آیا مجوز میدن
ناشناس   |2011-12-29 12:34:00
سلام دانش اموز سال سوم دبیرستان هستم میخواستم بدونم با چه رتبه ای میتونم تو مهندسی نفت قبول بشم؟
sara  - salam   |2012-01-06 10:47:57
salam man daneshjuye reshteye shimiam.age fekr mikonid ke mitunid ye darusaz beshid tuye darukhune kar konid bayad begam intori nist shoma mitunid gerayeshe daru bardarido tu ye sherkate darue be onvane shimidan kar konid unam age zarfiyati dashte bashe akhe tedadi ke az shimi baraye daru barmidaran kheili mahdude
سارا  - help!!!   |2012-01-11 17:59:22
سلام. تو رو خدا یکی تکلیف آدمو روشن کنه. بالاخره می شه از شیمی کاربردی به داروسازی رفت یا نه؟؟؟؟ آخه داروسازی که ارشد نداره. من امسال پشت کنکورم برای انتخاب رشته آزاد خیلی به کمکتون احتیاج دارم تو رو خدا در اسرع وقت جوابمو بدید. به امید داروسازی شیمی کاربردی بزنم یا نه؟؟؟ نرم
بخونم وسطش بفهمم نمیشه....
سارا   |2012-01-11 18:02:07
لطفا هر کی جوابمو می دونه برام بفرسته. خواهش می کنم.
kavoosi_sara@yahoo.com
پردیس   |2012-01-11 21:28:11
میشه از لیسانس شیمی کاربردی برای ارشد پلیمر خوند؟
احرار   |2012-01-13 15:32:37
آیا می تونم با لیسانس شیمی به صورت فوق لیسانس داروسازی بخونم ؟
مهسا     |2012-01-22 17:04:29
سلام من رشته ی بیوشیمی هستم
میخواستم ببینم میشه تو ارشد یکی از رشته های شیمی رو خوند
باتشکر
پری   |2012-01-23 15:18:52
بابا خیلی قروقاطی نظر میدین من که گیج شدم بیشتر
پری   |2012-01-23 15:19:17
بابا خیلی قروقاطی نظر میدین من که گیج شدم بیشتر
پری   |2012-01-23 15:19:24
بابا خیلی قروقاطی نظر میدین من که گیج شدم بیشتر
زهره  - جواب   |2012-01-23 21:53:31
سلام به همگی
کلا اینا ج بده نیستن، از سر کار گذاشتن لذت میبرن یا زمانی ج میدن ک کار از کار گذشته!!!!!
حالا من جواب شما پردیس جان را میدم
بله میشه از لیسانس شیمی کابردی ارشد پلیر خوند
شما محازی هر رشته ای را دوس داری در گرایش شیمی انتخاب کنی
مریم  - شیمی دارویی   |2012-01-30 13:37:29
لیسانس شیمی کاربردی هسم.دانشگاه سراسری در مقطع ارشد شیمی دارویی داره؟بین گرایش آلی تجزیه کاربردی و پلیمر کدوم بهتره؟و بازار کارش خوبه؟
مریم  - شیمی دارویی   |2012-01-30 13:37:32
لیسانس شیمی کاربردی هسم.دانشگاه سراسری در مقطع ارشد شیمی دارویی داره؟بین گرایش آلی تجزیه کاربردی و پلیمر کدوم بهتره؟و بازار کارش خوبه؟
مریم  - شیمی دارویی   |2012-01-30 13:37:33
لیسانس شیمی کاربردی هسم.دانشگاه سراسری در مقطع ارشد شیمی دارویی داره؟بین گرایش آلی تجزیه کاربردی و پلیمر کدوم بهتره؟و بازار کارش خوبه؟
زهره  - جواب   |2012-01-31 22:46:45
سلام دوست عزیز
بین گرایشا اول پلیمر، کاربردی، تجزیه، آلی
در مقطع دکترا شیمی دارویی هست که بیشتر از ارشد آلی دارویی می خونن اما دقیقا اطلاع ندارم ولی فک نمی کنم مقطع ارشد دارویی داشته باشه
حسین  - سوال   |2012-02-02 12:20:34
میخوستم بدونم با چه گرایشی از ارشد شیمی میشه داروسازی خوند
سهیل  - سوال سوال سوال   |2012-02-02 16:26:17
سلام به همگی من دانشجوی کارشناسی رشته شیمی محض هستم خواستم بدونم شیمی دارویی بهتره یا بیوشیمی برای ارشد اصلا میشه اینارو خوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
elika  - aya az lisanse shimi mitavan fogh darusazi khand   |2012-02-03 18:57:35
مینا   |2012-02-04 22:35:22
با سلام من فارغ التحصیل مهندسی شیمی (پتروشیمی) هستم لطفا راهنمایی کنید چه جوری میتونم داروسازی یا مهندسی پزشکی بخونم ؟لطفا منابع مورد نیاز رو هم ذکر کنید. با تشکر
mehman   |2012-02-14 00:29:32
salam.man daneshjuye mohandec shimi-petroshimi hastam rastesh mikhastam 1etela'ati rajebe gerayeshe daru bedunam va albate rahnamae mamnun misham age vaght begzarid.
darya   |2012-02-15 14:36:31
ببینم اینجا کی قراره جواب سوالا رو بده؟؟؟؟؟؟
nazi   |2012-02-17 21:56:28
من ترم 6 مهندسی صنایع پلیمر هستم .می خوام برای کارشناسی ارشد داروسازی بخونم .می خواستم اگه ممکنه دروسی که باید بخونم برای کنکور بهم بگین ...موفق باشین
nazi   |2012-02-17 21:56:31
من ترم 6 مهندسی صنایع پلیمر هستم .می خوام برای کارشناسی ارشد داروسازی بخونم .می خواستم اگه ممکنه دروسی که باید بخونم برای کنکور بهم بگین ...موفق باشین
nazi   |2012-02-17 21:58:10
من ترم 6 مهندسی صنایع پلیمر هستم .می خوام برای کارشناسی ارشد داروسازی بخونم .می خواستم اگه ممکنه دروسی که باید بخونم برای کنکور بهم بگین ...موفق باشین
nazi   |2012-02-17 21:58:10
من ترم 6 مهندسی صنایع پلیمر هستم .می خوام برای کارشناسی ارشد داروسازی بخونم .می خواستم اگه ممکنه دروسی که باید بخونم برای کنکور بهم بگین ...موفق باشین
nazi   |2012-02-17 21:58:13
من ترم 6 مهندسی صنایع پلیمر هستم .می خوام برای کارشناسی ارشد داروسازی بخونم .می خواستم اگه ممکنه دروسی که باید بخونم برای کنکور بهم بگین ...موفق باشین
مینا   |2012-02-19 00:05:18
ای بابا مثل اینکه سرکاریم،جواب سوالامون پس چی شد؟ اینجا کی مسئوله؟
maryam   |2012-02-20 10:18:17
سلام از لیسانس شیمی می تونید گرایش ارشد مهندسی دارو سازی بخونید که جز گرایش های بین رشته ایه و توی دفتر چه کارشناسی ارشد در بارش توضیح داده شده وبرای ساخت دستگاههای دارو سازی به کار میره و شبیه مهندسی بیوتکنو لوژیه.دوست من دانشگاه تهران همین رشته رو با رتبه 4 قبول شده......
در
ضمن دارو سازی ارشد نداره و برای دکتراش باید از ارشد شیمی رفت.من کسی رو می شناسم که ارشد شیمی فیزیکه و دکترا می خاد دارو بخونه.منم می خام همین کارو بکنم
ناشناس   |2012-02-20 10:20:20
سلام از لیسانس شیمی می تونید گرایش ارشد مهندسی دارو سازی بخونید که جز گرایش های بین رشته ایه و توی دفتر چه کارشناسی ارشد در بارش توضیح داده شده وبرای ساخت دستگاههای دارو سازی به کار میره و شبیه مهندسی بیوتکنو لوژیه.دوست من دانشگاه تهران همین رشته رو با رتبه 4 قبول
شده......
در
ضمن دارو سازی ارشد نداره و برای دکتراش باید از ارشد شیمی رفت.من کسی رو می شناسم که ارشد شیمی فیزیکه و دکترا می خاد دارو بخونه.منم می خام همین کارو بکنم
ناشناس   |2012-02-21 08:53:25
باسلام
با کارشناسی ارشد شیمی هم میشه استاد دانشگاه شد کدوم گرایش ارشد بهتره
نوید   |2012-02-27 21:45:33
اگه ممکنه راجع به گرایش جدید شیمی دارویی یه کم توضیح بدین
زهره   |2012-02-29 14:26:46
ناشناس   |2012-03-01 12:21:24
شیمی دارو از گرایش های تخصصی دکترای دارو سازیه و باید ارشد آلی داشته باشی تا بتونی شرکت کنی
سمیه   |2012-03-06 00:11:14
سلام خسته نباشید
من ترم اخر کارشناسی ارشد شیمی ام چجوری میتونم به داروسازی برسم ؟لطفا کمکم کنید و ایا میتونم داروخانه بزنم یا نه فقط داروساز میشم؟؟؟ممنون میشم جواب رو برام ایمیل کنید
ناشناس   |2012-03-24 09:47:41
رشته شیمی فو......ق العاده است این را من که توش هستم میگم برید حتما.
ناشناس   |2012-03-24 09:51:36
اره واقعا رشته توپی است به نظر من چون هم تئوری داره هم عملی باعث جذابیتش شده ودانشجو در طی تحصیلش از درس خوندن خسته نمیشه (دانشجوی رشته شیمی محض)
ناشناس   |2012-04-25 16:27:02
نظرهای جالبی دادید ولی اگه دانشجویه رشته شیمی کاربردی قوچان باشید اونوقته که فرق بین شیمی ازاد قوچان با بقیه دانشگاه هارو میفهمید
بسیار بسیار سخت گیرند ونمره 9.75 رو 10 نمیدن تنها دانشگاهیه که وقتی نمره بره رو سایت به هیچ وجه اگه اعتراض هم بدی تغییری نمیکنه البته فقط رشته شیمی
اینجوریه روانشناسی و کامپیوترشو ساده میگیرن کسایی رو میشناسم ترم 8 درس شیمی فیزیک1 و تجزیه 1 درس ترم 3 رو با5بار برداشتن هنوز پاس نکردن و اساتیدم هیچ ارفاقی ندارن
قبول ندارین یه تحقیق کوچولومطمئن میکنتون
موفق باشید
میترا   |2012-04-26 10:40:33
http://shabaneh.ir/karshenasi-arshad-majmoe-e-shimi.htmببین عزیزم اگه سخت گیری نباشه بیسواد بار میای و اونوقته ک حتی اگه دکترا هم داشته باشی واست هیجا کار نیست/ من کارشناس شیمی کاربردی هستم ترم 6 شیراز/ لطفا بچه هارو بیخودی نا امید نکنید/ و میدونم ک واسه ارشد گرایش شیمی دارویی نیست اما دکترا داره. اینم
یه سایت واسه اطلاعاتتون
باران احمدی   |2012-04-29 11:46:48
سلام .من دانشجوی رشته ی مهندسی شیمی هستم. میخواستم بدونم من میتونم ارشد رو در رشته ی داروسازی ادامه بدم.و برای ادامه دادن جه کتابهایی باید مطالعه کنم.
Babak   |2012-04-30 09:18:16
دانشجوی شیمی محض هستم. از اطلاعاتتون ممنون.
ازیتا   |2012-05-07 09:18:30
خوب بود ولی اگه منابع رو میگفتیدبهتر بود
الهام   |2012-05-07 16:02:49
ممنون میشم اگر منابع رو هم بگید...
واسه ی همین موضوع به این سایت سر زدم ولی مطالب خوبی دستم اومد مرسی خسته هم نباشید
سحر  - کمک   |2012-05-10 17:43:20
سلام من سال دیگه لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد میگیرم با معدل بالا میخوام بدونم واسه قبولی کارشناسی ارشد رشته شیمی فیزیک دانشگاه شریف باید چه رتبه ای بیارم؟؟؟؟؟؟

میشه در مورد بازار کار شیمی فیزیکم برام بگید
البته امیدوارم شما مثل بقیه دوستان که جواب سوالارو نمیدن
نباشید

منتظر راهنماییتون هستم

با سپاس
ناشناس   |2012-05-14 00:32:32
ازگرایش شیمی آلی توارشدمیتونیددکتراشیمی دارویی خوند. احد
sadaf  - sadaf   |2012-05-17 21:24:54
لطفا درصدها ورتبه لازم برای قبولی در الی روزانه بابلسر را اعتام کنید
سحر   |2012-05-22 23:24:48
سلام من دانشجوي كارشناسي شيمي كاربردي هستم .ميشه براي ارشد در رشته مهندسي مهندسي شيمي ادامه بدم منظورم اينه كه ميتونم درسا رو پاس كنم
ناشناس   |2012-05-29 20:05:25
سلام.خسته نباشید.من کارشناسی شیمی محض بودم حالا ارشد رتبم شده 806 نمی دونم شیمی آلی یا تجزیه یا فیتوشیمی برم.راهنمایی میکنید.
عالیه  - سوال   |2012-05-30 15:37:49
سلام من دانشجوترم2شیمی کاربردی هستم به انجام ازمایش وبه واکنش ها ودرست کردن محلول هاوایجاد ترکیبات جدید خیلی علاقه دارم حالاازشمادوستان کمک میخوام که رشتمو چهطورودرچه گرایشی ادامه بدم مرسی ازهمتون
عالیه   |2012-05-30 15:45:22
لطفاجواب روبه ایمیلم بفرستین.حالاواقعامیشه ازکارشناسی شیمی کاربردی یاارشد داروسازی خوند یاداروخانه بازکردWWW.DOSTALYEH-YAHOO!MAIL
mohammad   |2012-06-01 23:02:08
...be nazare shoma shimi behtare ya bioshim
حسن   |2012-06-16 19:54:00
ایا میتوان باداشتن کارشناسی در رشته شیمی کاربردی برای ازمون ارشد در رشته داروسازی شرکت کرد وادامه تحصیل داد
ناشناس   |2012-06-28 21:36:08
من لیسانس کشاورزی هستم میتونم ارشد شیمی بخونم
طناز  - ***     |2012-06-28 21:37:57
من لیسانس کشاورزی هستم میتونم ارشد شیمی بخونم
ناشناس   |2012-06-29 22:36:51
سلام من تازه كنكور دادم علاقه زيادي به شيمي دارم لطفا براي انتخاب رشته منو راهنمايي كنيد
aliresza   |2012-07-01 09:03:44
سلام من دانشجوی سال آخر مهندسی شیمی صنایع گاز هستم میشه واسه ارشد داروسازی بخونم؟چه رتبه هی میخواد؟
ناشناس   |2012-07-02 14:56:57
سلام من ارشد شيمي معدني خوندم. رشته خيلي قشنگيه
صابر  - شیمی   |2012-07-06 11:21:58
سلام . ایا میشه کسی که شیمی کاربردی خونده ارشد رو داروسازی یا علوم ازمایشگاهی کنکور بده ؟
ایا راه حلی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شمیلا   |2012-07-07 11:37:14
سلام.با فوق شیمی دارویی میشه داروخانه زد؟؟
شمیلا   |2012-07-07 11:37:24
سلام.با فوق شیمی دارویی میشه داروخانه زد؟؟
vahid  - shimi   |2012-07-09 10:49:40
aya mishe az shimi arshad daro sazi khond?
ناشناس   |2012-07-09 18:43:40
ناشناس   |2012-07-09 18:43:42
tara  - man mikham darosazi bekhonam vali reshtam shimiye   |2012-07-12 13:32:08
tara  - man mikham darosazi bekhonam vali reshtam shimiye   |2012-07-12 13:32:17
tara  - man mikham darosazi bekhonam vali reshtam shimiye   |2012-07-12 13:32:21
مرجان   |2012-07-18 17:20:45
سلام من فاغ التحصیل رشته شیمی محض هستم و تصمیم دارم برای ارشد نانو شیمی شرکت کنم .
من هم مثل همه شما دوست داشتم داروسازی شرکت کنم و داروخانه بزنم ولی وقتی از استادم شنیدم مدرک دکترای شیمی دارویی داروسازی غیر حرفه ای محسوب میشه و باز هم نمیشه داروخانه زد پشیمون شدم.
ناشناس   |2012-07-25 22:11:40
سلام من کارشناسی شیمی کاربردی خوندم ولی الان دارم داروسازی میخونم چی کار کنم
رضا تقوی  - بله   |2012-07-25 22:12:35
سلام من کارشناسی شیمی کاربردی خوندم ولی الان دارم داروسازی میخونم چی کار کنم
رضا تقوی  - بله   |2012-07-25 22:12:36
سلام من کارشناسی شیمی کاربردی خوندم ولی الان دارم داروسازی میخونم چی کار کنم
رضا تقوی  - بله   |2012-07-25 22:12:37
سلام من کارشناسی شیمی کاربردی خوندم ولی الان دارم داروسازی میخونم چی کار کنم
رضا تقوی  - بله   |2012-07-25 22:12:37
سلام من کارشناسی شیمی کاربردی خوندم ولی الان دارم داروسازی میخونم چی کار کنم
مناوزیری  - باسلام.من لیسانس شیمی کاربردی دارم چگونه میتونم دا   |2012-07-28 13:50:19
سلام
من لیسانس شیمی کاربردی دارم چطورمیتونم داروسازی بخونم
سوسن  - مخاطب: مدیر سایت   |2012-08-02 13:51:28
این سایت صاحب نداره؟

بابا اونی که این مطلبو پست کرده جواب این بنده خداها رو بده دیگه..

سوال ما هم هست همه ی اینا!

عجبا...
شادی   |2012-08-03 10:28:37
یکی بگه شیمی محض یا کاربردی شهید بهشتی و تهران بهتره یا علوم ازمایشگاهی قزوین یا زنجان.تو رو خدا زوووود جوابمو بدید
niyaz   |2012-08-04 22:59:26
با سلام بابا تو رو خدا یکی جواب بده ؟اگه ارشد شیمی فیزیک بخونیم بعدش چیکاره میشیم؟ از ارشد بیوشیمی هم میشه رفت دکترا رو دارو خوند؟
ناشناس   |2012-08-07 11:04:57
CHE GHALATI MIKONE IN SAHEBE SAET KHAK TO SARET KODOM GHABRESTONI?
shadi  - ضروری   |2012-08-07 12:18:27
سلام خسته نباشید
من دانشجوی شیمی کاربردیم میخاستم بدونم از کدو م رشته میتونم برم داروسازی؟از شیمی دارویی یا فیتوشیمی؟
بعد منابعشو واسم ایمیل کنین و سر فصلاشو ممنون
محمد  - DRUG --HOSSI   |2012-08-08 11:52:24
من هم عاشق داروسازي هستم...اما رتبه ي سراسريم نرسيد..خدا كنه ازاد قبول شم
پیمان   |2012-08-09 16:04:34
چرا هیچکسی نمی گه می شه از شیمی کاربردی داروسازی خوند یا نه؟
پیمان   |2012-08-09 16:05:12
چرا هیچکسی نمی گه می شه از شیمی کاربردی داروسازی خوند یا نه؟
شایان  - جواب همه تاپیک های مربوط به داروسازی   |2012-08-11 13:02:42
سلام بر دوستان عزیز ، من تازه امسال میخوام برم دانشگاه و توی انتخاب هام علاوه بر داروسازی (که سراسری قبول نمیشم ) فیزیوتراپی و شیمی هم زدم ..... در تحقیقی که من از منابع مطمئن انجام دادم ، نمیشه از هیچ رشته ای آویزون داروسازی شد !!! خیالتون راحت.... تازه داروخانه زدن توی تهران هم به
همین راحتی نیست 750 امتیاز باید جمع کنی که اگه بخوای فقط توی داروخانه های تهران کار کنی باید بتلای 10 سال کار کنی تا این امتیاز رو جمع بکنی بعدش تازه وایسی تو نوبت !!! پس در نتیجه برای جمع کردن امتیاز بیشتر باید هم طرحت و هم برای امتیاز بیشتر یری توی روستا کار کنی ، اگه بتونی 40 درصد
750 امتیاز رو بگبری ، میتونی با حدود 120 میلیون تومن بقیه امتیازات رو بخری ....
در نتیجه : اگه شیمی خوندی فکر دارو خوندن توی ایران رو از سرت بیرون کن.....
2- کلا دیگه فارق التحصیل های تجربی همه دارن کارگر دکترا میشن مثل پرتو شناسی ، علوم آزمایشگاهی و.... شما اگه phd شیمی دارویی هم بخو...
شایان  - جواب همه تاپیک های مربوط به داروسازی   |2012-08-11 13:05:11
سلام بر دوستان عزیز ، من تازه امسال میخوام برم دانشگاه و توی انتخاب هام علاوه بر داروسازی (که سراسری قبول نمیشم ) فیزیوتراپی و شیمی هم زدم ..... در تحقیقی که من از منابع مطمئن انجام دادم ، نمیشه از هیچ رشته ای آویزون داروسازی شد !!! خیالتون راحت.... تازه داروخانه زدن توی تهران هم به
همین راحتی نیست 750 امتیاز باید جمع کنی که اگه بخوای فقط توی داروخانه های تهران کار کنی باید بتلای 10 سال کار کنی تا این امتیاز رو جمع بکنی بعدش تازه وایسی تو نوبت !!! پس در نتیجه برای جمع کردن امتیاز بیشتر باید هم طرحت و هم برای امتیاز بیشتر یری توی روستا کار کنی ، اگه بتونی 40 درصد
750 امتیاز رو بگبری ، میتونی با حدود 120 میلیون تومن بقیه امتیازات رو بخری ....
در نتیجه : اگه شیمی خوندی فکر دارو خوندن توی ایران رو از سرت بیرون کن.....
2- کلا دیگه فارق التحصیل های تجربی همه دارن کارگر دکترا میشن مثل پرتو شناسی ، علوم آزمایشگاهی و.... شما اگه phd شیمی دارویی هم بخو...
شایان   |2012-08-11 13:07:46
ادامه....
2- کلا دیگه فارق التحصیل های تجربی همه دارن کارگر دکترا میشن مثل پرتو شناسی ، علوم آزمایشگاهی و.... شما اگه phd شیمی دارویی هم بخونی و بخوای توی کارخونه داروسازی کار کنی باز هم مسئول فنی و مدیر یه داروساز عمومی باید باشه و تو فقط یه هویجی !!!
امیدوارم با گفتن حقیقت کسی رو
دلسرد نکرده باشم ...
کیاوش  - ایا از طریق یشمی محض یا کاربردی میتوانم در ادامه   |2012-08-14 17:27:32
ایا از طریق شیمی محض و یا کاربردی میتوانم در ادامه ی کار به داروسازی تغییر رشته دهم؟
ناشناس   |2012-08-17 20:30:45
سلام من رشته های مهندسی شیمی نمیدونم ایا میشه بگید از کجا میتونم پیدا کنم
ناشناس   |2012-08-17 20:31:50
سلام من رشته های کارشناسی ارشد مهندسی شیمی نمیدونم ایا میشه بگید از کجا میتونم پیدا کنم
فرشته  - فرشته   |2012-08-21 00:21:14
سلام
من دانشجوی ترم آخرمهندسی صنایع شیمیایی هستم.
میخواستم بدونم واسه ارشد میتونم دکتر داروسازی بخونم یا نه؟
واسه ارشد جه رشته ای درآمدش بهتره؟
باتشکر
پروانه   |2012-08-24 10:16:48
سلام به همگی من دانشجوی سال دومی شیمی محض هستم از سال اول همه بهم گفتن رشته ی گندی رفتیو به چه امیدی داری شیمی میخونی اونم دانشگاه ازاد .منم امسال تصمیم گرفتم تمامی زحمتایی ک تواین دوسال کشیدما ول کنم و برم حسابداری چون بازار کارش خیلی بهتره .ازمن میشنوید تواین رشته نرید مگر
واقعا علاقه دارید
پروانه   |2012-08-24 10:20:03
حالا بازم ب نظرش تغییر رشته بدم یان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شیمی جا امیدواری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پروانه   |2012-08-24 10:23:20
خواهشا شماهم نظراتتونا برام ایمیل کنید واز راهنماییتون منا دریغ نکنید منتظرم es_parvane@yahoo.com
پروانه   |2012-08-24 10:23:24
خواهشا شماهم نظراتتونا برام ایمیل کنید واز راهنماییتون منا دریغ نکنید منتظرم es_parvane@yahoo.com
الهام     |2012-08-27 12:38:47
من دانشجوی رشته شیمی محض هستم میخواستم بدونم برای ارشد میتونم داروسازی بخونم؟
ناشناس   |2012-09-04 01:05:38
با سلام. من کارشناسی شیمی کاربردی هستم چطور در مقطع ارشد یا دکترا به داروسازی رسید؟
خواهشا جواب بدین.
ازاد  - شیمی فیزیک   |2012-09-07 17:10:46
اطلاعات کامل درمورد رشته ها داده نشده بود
منصوره  - تاسف   |2012-09-07 23:13:29
سلام خدمت همگی من واقعا بعید میدونم که شماها تحصیل کرده باشید آخه چرا همه شما یک سوال را میپرسید بیچاره هاجواب هم دادن که باز سوال کردنتون چیه واقعا متاسفم براتون
منصوره  - تاسف   |2012-09-07 23:14:43
سلام خدمت همگی من واقعا بعید میدونم که شماها تحصیل کرده باشید آخه چرا همه شما یک سوال را میپرسید بیچاره هاجواب هم دادن که باز سوال کردنتون چیه واقعا متاسفم براتون
ناشناس   |2012-09-08 10:55:03
gy
ghazal   |2012-09-08 10:59:21
slm man daneshjo mohandesi shimi hastam terme3 .darsam kheyli sakhte mikham taghire reshte bedem beram shimi karbordi be nazareton karam eshtebahe?
پریناز  - راهنمایی   |2012-09-09 14:24:27
با سلام. من فارغ التحصیل ارشد شیمی آلی هستم. چطور میتونم در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدم؟وچند واحد از درسهایی که گذروندم برام معادل سازی میشه؟
مونا  - جواب     |2012-09-12 15:42:06
دوستان عزیز سلام :
اگه لیسانس شیمی کاربردی هسیتن گرایش های زیر رو میتونین برای ارشد ادامه بدین :
1-شیمی آلی
2-شیمی فیزیک
3-شیمی معدنی
4-شیمی تجزیه
5- شیمی کاربردی
6-فتو شیمی
7-نانو شیمی
8-آموزش شیمی
9-پیشرانه
10-شیمی دریا
11-شیمی پلیمر
شیمی دارویی فقط باید ارشد باشی
انا   |2012-09-15 18:55:55
سلام هر وقت كسي جوابتون داد به منم خبر بدين
فرشته  - منابع ارشد نانوودانشگاه را مخوام   |2012-09-17 04:16:56
با عرض سلام وخسته نباشید.من دانشجوی ترم اخر شیمی کاربردیم.میخوام ارشد نانو بخونم ولی در مورد منابعش چیزی نمیدونم ودانشگاههایی که این رشته را دارند اطلاعاتی میخوام.ممن.ن میشم برام میل کنید
ناشناس   |2012-09-19 19:54:02
سحر   |2012-09-27 14:38:23
سلام چی بگم ارشد شیمی آلی هستم تموم شه کار گیرم میاد؟ پولوفوسولم شیم پارتی میخواد جان شووما..
ناشناس   |2012-09-27 16:11:29
سلام من رشته کارشناسیم مهندسی تکنو لژی صنایع شیمیایی هست الان برای ارشد میتونم بیوشیمی بخونم؟
هستی   |2012-09-28 11:02:25
سلام من دانشجو شیمی کاربردیم میخواستم بدونم واسه ارشد میتونم نفت یا دارو سازی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا سریع جوابمو بدین ممنونم
هستی   |2012-09-28 11:02:28
سلام من دانشجو شیمی کاربردیم میخواستم بدونم واسه ارشد میتونم نفت یا دارو سازی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا سریع جوابمو بدین ممنونم
سعيده   |2012-09-30 11:10:43
سلام من شيمي كاربردي ميخونم اما اوضاع درسيم داغونه اما مسخوام همه تلاشموكنم كه ارشد دولتي قبول بشم
samane   |2012-10-02 16:01:00
سلااااااااام دوستای گلم من ترم 5شیمی محضم.دوستای گلم این رشته سخته اما اگه علاقه داشته باشین فوق الغاده است هر شیمیستی میتونه با یک کشف دنیارو تکون بده همه چیز به سخت کوشی و کنجکاوی خودتون بستگی داره موفق باشین
سمانه  - سلام من کاردانی گیاهان دارویی هستم میخوام کارشناسی     |2012-10-05 22:26:58
سمانه  - معذرت قبلی هول هولکی شد کمک کنیدراهنمایی کنید     |2012-10-05 22:30:56
سلام من کاردانی گیاهان دارویی هستم میخوام کارشناسی شیمی بخوانم رشته شیمی چظوره شخته در چه حده؟ اگر میشه به ایمیلم سریعتر جواب دهید با تشکر
سمانه  - معذرت قبلی هول هولکی شد کمک کنیدراهنمایی کنید   |2012-10-05 22:31:08
سلام من کاردانی گیاهان دارویی هستم میخوام کارشناسی شیمی بخوانم رشته شیمی چظوره شخته در چه حده؟ اگر میشه به ایمیلم سریعتر جواب دهید با تشکر
سمانه  - معذرت قبلی هول هولکی شد کمک کنیدراهنمایی کنید   |2012-10-05 22:31:18
سلام من کاردانی گیاهان دارویی هستم میخوام کارشناسی شیمی بخوانم رشته شیمی چظوره شخته در چه حده؟ اگر میشه به ایمیلم سریعتر جواب دهید با تشکر
ناشناس   |2012-10-08 11:30:11
سلام من كارشناسي صنايع غذايي هستم .ولي به خاطر كارم مي خوام براي ارشد شيمي گرايش آلي بخونم .چه درسهايي پيش نيازه .اگر ميشه به من سريعتر جواب دهيد
samira  - mohandsi darusazi   |2012-10-11 11:40:04
manabe va zarfiate pazireshe reshteye mohandsi darusazi ro mikhastam.mer30
niloofar  - salam   |2012-10-23 14:20:25
salam bebakhshid man emsal karshenasi shimi karbordi ro migioram mishe baraye arshad daroosazi bekhoonam ? rahesh cheie?
mamnoonam
zahra   |2012-10-26 15:24:13
akharesh nafahmidim chi shooooooooooooooood lotfan yeki bege ma bayad chi kar konim .chetori darosaz beshimmmmmmmmmm?
zahra   |2012-10-26 15:27:11
nazarate hamaro khondam ,mamnonam k rahnamaimon mikonid vali ye nazare qatii bedid k motmaen besham mamnon
sara   |2012-10-26 21:59:51
salam chetor mitounam az karshenasiye shimi mahz arshade shimi darouie sherkat konam ?merc
ناشناس   |2012-10-28 09:51:59
سلام من کارشناس شیمی محض هستم و میخواهم ادامه تحسیل بدم اما می خواستم بدونم که علاوه بر گرایشهای شیمی در ارشد چه گرایشهای دیگری را میتوانم بخوانم ایا گرایشهای محیط زیست یا بیوشیمی را میتوانم ادامه دهم یا خیر لطفا کمک کنید مرسی
سمیرا بیکزاد  - پرسش   |2012-10-28 10:01:00
سلام من فارغ التحصیل رشته شیمی محض هستم و میخواهم ادامه تحصیل بدم ولی می خواستم بدونم ایا به جز گرایشهای شیمی در ارشد گرایش دیگری میتوانم شرکت کنم من در دانشکده پزشکی کار میکنم و میخوام گرایشی مرتبط با محیط زیست یا پزشکی یا بیوشیمی ویا سم شناسی امکانش هست یا خیر لطفا کمک کنید
با سپاس وتشکر فراوان
سمانه  - سلام یه خواهشا   |2012-10-28 17:36:27
خواهشا دیگه به من نظرات وپرسشها را ارسال نکنید متشکرم
سمیرا بیکزاد   |2012-10-30 11:00:10
لطفا جواب بدید کحا باید جوابتونو ببینم مگر برام ایمیل نمیکنید
نرگس  - شیمی دارویی   |2012-11-03 17:35:58
سلام دوستان من هم دانشجوی شیمی کاربردی هستم ومیخوام شیمی دارویی بخونم اطلاعات مربوط به این رشته رومیتونین تواین سایت ببینید
http://org-chem.blogfa.com/tag/%d8%b4%db%8c%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c
ناشناس   |2012-11-03 21:13:43
باسلام من ذانشجورشته شیمی کاربردی هستم برای فوق اگربخوام شیمی دارویی بخونم میشه؟
MAHYA   |2012-11-03 21:14:40
MAHYA   |2012-11-03 21:14:43
حجت  - درخواست   |2012-11-04 22:07:32
سلام کارشناس رشته شیمی کاربردی هستم میتونم ارشد داروسازی شرکت کنم کمکم کنید
مممممممممممممممممم  - مممممممممممممممممممممممم     |2012-11-09 00:34:07
میشه داروسازی خوند ولی نمیشه داروخونه زد.در ضمن الالن دکترای شیمی هم باشی بیکاری
دل نوشته  - شیمی   |2012-11-18 13:08:37
سلام برای قبولی ارشد آلی تبریز چه رتبه ای میخواد
baran  - پرسش   |2012-11-19 16:21:05
سلام من کارشناسی شيمي كاربردي ميخونم ترم5 چه جوری برم داروسازی؟
razi  - nazar   |2012-11-24 13:57:06
merc az rahnamaitun matalebtun kheyli khob bod
پرنیا ازرمی   |2012-11-27 05:51:22
سلام خسته نباشید کارشناسی شیمی محض خوندم ایا ارشد میتونم داروسازی شرکت کنم؟
ladan  - zoodtzr javab bedid   |2012-11-29 16:10:36
salam .man daneshjooe terme 1 daneshgah azade tehranam mikhastam bedoonam age sale bad konkoore azad bedam mamayi ya ooloom azmayeshgahi ghabool sham mitoonam vahedhayi ke emsal too reshte shimi pas kardam be oun 2 reshte tabdil konam ya bayad dobare in vahedamo pas konam
ladan  - zoodtzr javab bedid   |2012-11-29 16:10:41
salam .man daneshjooe terme 1 daneshgah azade tehranam mikhastam bedoonam age sale bad konkoore azad bedam mamayi ya ooloom azmayeshgahi ghabool sham mitoonam vahedhayi ke emsal too reshte shimi pas kardam be oun 2 reshte tabdil konam ya bayad dobare in vahedamo pas konam
ladan  - zoodtzr javab bedid   |2012-11-29 16:10:45
salam .man daneshjooe terme 1 daneshgah azade tehranam mikhastam bedoonam age sale bad konkoore azad bedam mamayi ya ooloom azmayeshgahi ghabool sham mitoonam vahedhayi ke emsal too reshte shimi pas kardam be oun 2 reshte tabdil konam ya bayad dobare in vahedamo pas konam
ladan  - zoodtzr javab bedid   |2012-11-29 16:10:49
salam .man daneshjooe terme 1 daneshgah azade tehranam mikhastam bedoonam age sale bad konkoore azad bedam mamayi ya ooloom azmayeshgahi ghabool sham mitoonam vahedhayi ke emsal too reshte shimi pas kardam be oun 2 reshte tabdil konam ya bayad dobare in vahedamo pas konam
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:31:30
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:31:37
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:31:42
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:31:51
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:32:05
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:32:15
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:32:27
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:32:52
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:33:14
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:33:29
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی
لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:33:41
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی
لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:33:52
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
ترانه  - سوال   |2012-12-09 22:34:05
سلام دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم ایامیشود بعدازگذراندن72واحدکنکورکارشناسی ارشدبدهم وتغیررشته بدهم به داروسازی لطفا کامل توضح دهید
رها  - قبولی ارشد نانو     |2012-12-10 14:51:34
سلام برا قبولی ارشد در رشته شیمی نانو کاشان چه رتبه ودرصد هایی میخواد
رها  - چراهیچکس اینجا به من محل نمی ذاره تورو خدا هرکس دا   |2012-12-11 16:46:40
ناشناس   |2012-12-11 16:50:01
چرا هیچ کس اینجا به من محل نمیذاره تورو خدا هرکس داره نانو میخونه بگه که رتبه ودرصداش چه جوری بوده واطلاعاتی درمورد این رشته به من بده
رها   |2012-12-11 16:50:08
چرا هیچ کس اینجا به من محل نمیذاره تورو خدا هرکس داره نانو میخونه بگه که رتبه ودرصداش چه جوری بوده واطلاعاتی درمورد این رشته به من بده
شیما   |2012-12-11 23:17:10
سلام میخوام بدونم آیااگه کارشناسی صنایع غذایی خونده باشیم میتونیم ارشدداروسازی بخونیم؟
شیما   |2012-12-11 23:17:13
سلام میخوام بدونم آیااگه کارشناسی صنایع غذایی خونده باشیم میتونیم ارشدداروسازی بخونیم؟
سعید  - داروسازی   |2013-01-13 15:38:26
خیلی از دوستان در مورد داروسازی سوال کردن که باید بگم :
با مدرک کارشناسی ارشد شیمی و بیوشیمی در هر گرایشی که باشه میتونید در مقطع دکترا برای تخصص داروسازی شرکت کنید که دارای گرایش های علوم داروئی، فارماكوگنوزی، داروسازی هسته ای و بیوتکنولوژی داروئی هست.
البته شما باید برای
ورود به این گرایش ها با فارغ التحصیلان دوره دکتری پیوسته داروسازی مسقیمآ رقابت کنید و در صورت قبولی در مصاحبه حضوری شرکت خواهید کرد.
البته این افراد بعد از فارغ التحصیلی حق تآسیس داروخانه مستقل ندارن اما میتونن در شرکت های داروسازی و هیئت های علمی فعالیت کنند.
موفق باشید
'گل   |2013-01-16 02:48:46
سلام من دانشجوي دبيري شيمي هستم ميخواستم بدونم كه شرايط ادامه تحصيل در رشته شيمي براي من فرقي با بچه هايي كه در رشته شيمي درس خوندن داره يا نه ممنونم
ژیلا  - مشاوره و راهنمایی   |2013-01-30 05:52:03
سلام
من کارشناسی صنایع شیمیایی هستم
خواستم بدونم واسه ارشدمیتونم داروسازی یاگرایش های مهندسی پزشکی بخونم؟
اطلاعات زیادی هم ندارم راجع به مهندسی پزشکی خواستم راهنماییم کنید
ممنون میشم لطف کنیدهرچه زودتر جواب بدبد
روز ابی   |2013-02-01 21:37:33
میشه بهتر بشه .حقیقتش جواباتون راهنمایی نمی کن
دل     |2013-02-02 13:29:16
دل     |2013-02-02 13:29:46
صالحه  - دروس ارشد شیمی دارو   |2013-02-03 02:08:57
سلام /اگر لطف کنید دروس ارشد شیمی دارو رو به من بدید ممنونم .راستش میخوام ببینم بیشتر به کدوم گرایش نزدیکتره؟من میخوام ارشد شرکت کنم تو انتخاب گرایشم با مشگل مواجه شدم موندم بین تجزیه ودارو و الی کدومو بزنم؟منو راهنمایی کنید .....خیلی خیلی ممنون
صالحه  - دروس ارشد شیمی دارو   |2013-02-03 02:09:21
سلام /اگر لطف کنید دروس ارشد شیمی دارو رو به من بدید ممنونم .راستش میخوام ببینم بیشتر به کدوم گرایش نزدیکتره؟من میخوام ارشد شرکت کنم تو انتخاب گرایشم با مشگل مواجه شدم موندم بین تجزیه ودارو و الی کدومو بزنم؟منو راهنمایی کنید .....خیلی خیلی ممنون
صالحه  - دروس ارشد شیمی دارو   |2013-02-03 02:10:28
سلام /اگر لطف کنید دروس ارشد شیمی دارو رو به من بدید ممنونم .راستش میخوام ببینم بیشتر به کدوم گرایش نزدیکتره؟من میخوام ارشد شرکت کنم تو انتخاب گرایشم با مشگل مواجه شدم موندم بین تجزیه ودارو و الی کدومو بزنم؟منو راهنمایی کنید .....خیلی خیلی ممنون
صالحه  - دروس ارشد شیمی دارو   |2013-02-03 02:10:31
سلام /اگر لطف کنید دروس ارشد شیمی دارو رو به من بدید ممنونم .راستش میخوام ببینم بیشتر به کدوم گرایش نزدیکتره؟من میخوام ارشد شرکت کنم تو انتخاب گرایشم با مشگل مواجه شدم موندم بین تجزیه ودارو و الی کدومو بزنم؟منو راهنمایی کنید .....خیلی خیلی ممنون
مبینا  - موقعیت کاری   |2013-02-03 02:18:12
سلام میخواستم بدونم کسی که ارشد شیمی الی یا شیمی دارو داره کجاها میتونه بره سر کار ؟؟؟همچنین ارشد تجزیه ؟؟؟؟
مبینا  - موقعیت کاری   |2013-02-03 02:18:18
سلام میخواستم بدونم کسی که ارشد شیمی الی یا شیمی دارو داره کجاها میتونه بره سر کار ؟؟؟همچنین ارشد تجزیه ؟؟؟؟
مبینا  - موقعیت کاری   |2013-02-03 02:18:21
سلام میخواستم بدونم کسی که ارشد شیمی الی یا شیمی دارو داره کجاها میتونه بره سر کار ؟؟؟همچنین ارشد تجزیه ؟؟؟؟
صالحه  - مدرک   |2013-02-03 02:23:19
عجله دارم عجله دارم جوابمو بدید .......راستی مدرک ارشد پیام نور باشه از نوع اموزش محور واسه دکترا مشکلی پیش نمیاد؟؟مدرکش معتبره؟؟
صالحه  - مدرک   |2013-02-03 02:23:23
عجله دارم عجله دارم جوابمو بدید .......راستی مدرک ارشد پیام نور باشه از نوع اموزش محور واسه دکترا مشکلی پیش نمیاد؟؟مدرکش معتبره؟؟
صالحه  - مدرک   |2013-02-03 02:23:25
عجله دارم عجله دارم جوابمو بدید .......راستی مدرک ارشد پیام نور باشه از نوع اموزش محور واسه دکترا مشکلی پیش نمیاد؟؟مدرکش معتبره؟؟
ناشناس   |2013-02-04 16:50:24
ناشناس   |2013-02-09 14:56:14
سلام من دانشجوی ترم اخرشیمی کاربردی هستم برا ارشدبین الی وتجزیه موندم چی بخونم لطفا راهنماییم کنید.
ناشناس   |2013-02-09 14:56:20
سلام من دانشجوی ترم اخرشیمی کاربردی هستم برا ارشدبین الی وتجزیه موندم چی بخونم لطفا راهنماییم کنید.
ناشناس   |2013-02-09 14:56:22
سلام من دانشجوی ترم اخرشیمی کاربردی هستم برا ارشدبین الی وتجزیه موندم چی بخونم لطفا راهنماییم کنید.
ناشناس   |2013-02-09 14:56:26
سلام من دانشجوی ترم اخرشیمی کاربردی هستم برا ارشدبین الی وتجزیه موندم چی بخونم لطفا راهنماییم کنید.
ناشناس   |2013-02-09 14:56:28
سلام من دانشجوی ترم اخرشیمی کاربردی هستم برا ارشدبین الی وتجزیه موندم چی بخونم لطفا راهنماییم کنید.
ناشناس   |2013-02-09 14:56:31
سلام من دانشجوی ترم اخرشیمی کاربردی هستم برا ارشدبین الی وتجزیه موندم چی بخونم لطفا راهنماییم کنید.
ناشناس   |2013-02-09 14:56:35
سلام من دانشجوی ترم اخرشیمی کاربردی هستم برا ارشدبین الی وتجزیه موندم چی بخونم لطفا راهنماییم کنید.
مهدی  - ن     |2013-02-16 04:43:05
ناشناس   |2013-02-17 18:48:24
لطفادرباره ی نحوه بذیرش دررشته شیمی دارو برای ارشد دانشجویانی که کارشناسی شیمی محض میخونند مطلب ارائه بدید
سیمین  - چه وضعشه؟   |2013-02-26 15:04:28
اینجا چرا هرکی هرکیه.یکی میگه میشه یکی میگه نمیشه!!!!!!!!!!!!!1 اینجا کسی نیس جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سیمین   |2013-02-26 15:08:14
وقتی ی بخشی برا سوالو جواب می زارین جواب بدین اینجا بدتر ادم سر در گم میشه
ناشناس   |2013-02-28 18:56:05
سیروس ازبوشهر  - مشاوره تحصیلی   |2013-03-04 16:17:11
سلام.من دانشجوی کارشناسی تکنولوژی صنایع شیمیایی هستم ازمهندسینی که شیمی خوندن درخاست مشاوره ودادن راه حل های مناسب وروشهای تحصیلی بهتروبروزتردارم وماراازتجربه خوددریغ نکن.منتظرتونم
سیروس ازبوشهر  - مشاوره تحصیلی   |2013-03-04 16:19:16
سلام.من دانشجوی کارشناسی تکنولوژی صنایع شیمیایی هستم ازمهندسینی که شیمی خوندن درخاست مشاوره ودادن راه حل های مناسب وروشهای تحصیلی بهتروبروزتردارم وماراازتجربه خوددریغ نکن.منتظرتونم
sirousm_1364@yahoo.com
امیر حسین   |2013-03-13 00:26:08
سلام من شیمی رو دوست دارم حتما انتخاب می کنم
میترا   |2013-03-13 00:28:12
سلام.من دانشجوی کارشناسی تکنولوژی صنایع شیمیایی هستم ازمهندسینی که شیمی خوندن درخاست مشاوره ودادن راه حل های مناسب وروشهای تحصیلی بهتروبروزتردارم وماراازتجربه خوددریغ نکن.منتظرتونم
sara.joon2013
زینب  - داروسازی؟؟؟؟   |2013-03-18 19:45:11
با مدررک شیمی کاربردی میشه ارشد دارو سازی خوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
nazanin   |2013-03-23 04:07:09
salam khaste nabashin man daneshjoye shimi karbordiyam albate terme 2 hastam .ye soal daram ke mesle khore oftade be jona.mikham bedonam arshad reshtam daro sazi dare?man alagheye shadidi be daro sazi daram.lotfan bem begin
بهنام  - من دانشجوي رشته ي شيمي كاربردي در دانشكاه بيام نور   |2013-03-24 19:15:16
الهام   |2013-03-26 21:47:25
سحر     |2013-03-31 14:42:31
سلام
من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم امسال کارشناسیم تموم میشه برای شغلم نیاز به چندین نفر همکار که کارشناسی شیمی رو گرفته باشن دارم
اگه هست به من ایمیل بدید.
ناشناس   |2013-04-04 22:35:16
فاطمه رضایی  - سوال   |2013-04-08 15:24:11
سلام من دانشجوی رشته شیمی محض هستم. میخواستم بدونم با مدرک کارشناسی هم میشه وارد بازار کار شد؟ با چه شرایطی؟ ممنون میشم جواب بدید.
فروزان   |2013-04-11 01:19:49
سلام.من دانشجوی شیمی ام-بخدا اینده نداره من چون ÷زشکی درنیومدم رفتم شیمی.دوستون دارم
فروزان   |2013-04-11 01:19:56
سلام.من دانشجوی شیمی ام-بخدا اینده نداره من چون ÷زشکی درنیومدم رفتم شیمی.دوستون دارم
فروزان   |2013-04-11 01:20:01
سلام.من دانشجوی شیمی ام-بخدا اینده نداره من چون ÷زشکی درنیومدم رفتم شیمی.دوستون دارم
فاطمه   |2014-01-10 21:25:14
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol:
:kiss::D:pinch::(:shock::X:side::):P
:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s:!::?::idea:
:arrow:
 
 
مطالب اتفاقی
بهترین حالت نمایش در 1024 * 768 و در مرورگر فایرفکس.
designe by PLUSTEMPLATE.com


Free Page Rank Tool

تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.
www.PMBS.ir 2008 - All Rights Reserved - info[at] pmbs[dot]ir